Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Firma

Bruksela dofinansuje wynajęcie niani

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Panie, które zdecydujš się na założenie własnej firmy, dostanš nawet 1 mln euro wsparcia z Unii Europejskiej. Obejmie ono m.in. koszty opieki nad dziećmi.
Komisja Europejska zatwierdziła właœnie rozporzšdzenie, które przewiduje, że kobieta, która utworzy nowe przedsiębiorstwo, będzie mogła przez pięć lat otrzymywać wsparcie finansowe na jego prowadzenie. W tym czasie taka pomoc nie będzie mogła przekroczyć 1 mln euro.
Kobieta przedsiębiorca będzie mogła otrzymać 15-procentowš refundację kosztów doradztwa zwišzanego z utworzeniem firmy, a potem – innych wydatków zwišzanych z jej prowadzeniem. Z funduszy unijnych będzie więc mogła sfinansować m.in. koszty najmu sprzętu i wyposażenia, opłat za media (woda, energia, ogrzewanie) oraz odsetki od firmowych kredytów. Jednakże najbardziej rewolucyjnym pomysłem jest możliwoœć refundowania kosztów opieki nad dziećmi (np. zatrudnienia niani) oraz nad rodzicami (jeżeli ci sš np. chorzy bšdŸ niedołężni).Zmiany te znalazły się w rozporzšdzeniu w sprawie ...
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL