Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Wybrzeże Kości Słoniowej stawia na turystykę

Pixabay
Około 5,6 miliarda dolarów zainwestuje rzšd Wybrzeża Koœci Słoniowej w turystykę, zwłaszcza w budowę hoteli i atrakcji. Kraj chce też przycišgnšć tanie i czarterowe linie lotnicze
520 kilometrów pięknego wybrzeża atlantyckiego, parki narodowe z bogatš florš i faunš oraz całkiem niezła infrastruktura drogowa – to tylko kilka powodów, by odwiedzić Wybrzeże Koœci Słoniowej. Kraj, który jeszcze w latach 90. był bardzo popularny wœród turystów, z powodu wojny domowej w latach 2002-2007, stracił zainteresowanie prawie wszystkich zagranicznych goœci. Jak informuje portal Travelnews, tamtejszy rzšd - by ożywić gospodarkę - zamierza zainwestować w turystykę 3 biliony franków CFA (około 5,6 miliarda dolarów). Liczy, że w najbliższej przyszłoœci kraj będzie pištym pod względem popularnoœci kierunkiem turystycznym w Afryce. Obecnie turystyka odpowiada za 5,5 procent tamtejszego PKB. W branży pracuje 120 tysięcy ludzi spoœród 23,7 miliona mieszkańców kraju.
Pienišdze majš być zainwestowane w budowę hoteli na wybrzeżu i w głębi kraju, głównie w okolicy tworzonych rezerwatów zwierzšt i parków narodowych. Planowana jest też budowa parków rozrywki, mariny w największym mieœcie Abidżanie i miasteczek sportowych w Jamusukro, stolicy kraju. Inwestycjami w regionie zainteresowana jest też szwajcarska Mövenpick Group, która już w paŸdzierniku 2017 roku położyła kamień węgielny pod budowę hotelu w Abidżanie. Obiekt ma zostać otwarty w 2020 roku. Rzšd liczy też na przycišgnięcie tanich i czarterowych linii lotniczych. Z tego powodu zapowiada prace nad deregulacjš ruchu lotniczego. Poszukuje też wsparcia ze strony touroperatorów. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy w ramach budżetu przeznaczonego na turystykę przewoŸnicy i organizatorzy będš mogli liczyć na dopłaty do lotów. W 2016 roku Wybrzeże Koœci Słoniowej odwiedziło około 2 miliony turystów, z czego 1,5 miliona to goœcie z zagranicy, głównie z Francji. 38 procent z nich podróżowało służbowo.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL