Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inni przewoŸnicy

FlixBus z 40 milionami pasażerów

fot. facebook.com/pg/FlixBus
Facebook
W 2017 roku FlixBus odnotował 40 milionów przewiezionych pasażerów, w tym 2,5 miliona w okresie œwištecznym. Firma zapowiada, że w kwietniu ogłosi nowš, letniš siatkę połšczeń
W 2017 roku spółka FlixBus osišgnęła wynik 40 milionów przewiezionych pasażerów, oferujšc dziennie 200 tysięcy połšczeń do ponad 1,4 tysišca lokalizacji w 26 krajach, w tym w Polsce. W zielonych barwach FlixBusa jeŸdzi obecnie ponad 1,5 tysišca autobusów i prawie 6 tysięcy kierowców. Od zeszłego roku firma współpracuje z PolskimBusem. W 2018 roku FlixBus planuje przede wszystkim zwiększenie częstotliwoœci kursowania na wielu istniejšcych połšczeniach i zintegrowanie nowych miejsc turystycznych ze swojš sieciš. – Budujšc siatkę połšczeń, skupimy się przede wszystkim na trasach krajowych i na połšczeniach z Polski do głównych europejskich miast, między innymi dzięki strategicznej współpracy z PolskimBusem i nowymi partnerami – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, Michał Leman, dyrektor zarzšdzajšcy FlixBus Polska. – Nowy, letni rozkład jazdy zostanie ogłoszony już w kwietniu 2018 roku - dodaje.
Leman zapowiada, że zespół FlixBusa zamierza testować i wprowadzać nowe rozwišzania technologiczne usprawniajšce podróżowanie. Jednym z nich jest funkcja œledzenia w czasie rzeczywistym aktualnego położenia autobusu, już dostępna dla wybranych połšczeń poprzez aplikację FlixBus na iOS, a wkrótce także na Androida. W 2018 roku planowany jest też start projektu do wystawiania kierowcy oceny po podróży. FlixBus prowadzi także prace nad wprowadzeniem wygodniejszej rezerwacji miejsc w autobusach. Pierwsze połšczenia z Polski i do Polski FlixBus uruchomił w 2016 roku. Pasażerowie mogš korzystać z bezpoœrednich połšczeń z głównych polskich miast, tj. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Łodzi, do Niemiec, Austrii, Czech i na Węgry. W Polsce FlixBus współpracuje z kilkoma lokalnymi firmami oferujšcymi przewozy autokarowe, m.in. z Follow Me (Interglobus), Souter Holdings Poland (PolskiBus) czy Jordan Group. Biura FlixBusa znajdujš się w Berlinie, Monachium, Paryżu, Zagrzebiu, Mediolanie, Kopenhadze i Warszawie.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL