Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Aruba oferuje hotele w technologii blockchain

Aruba
Pixabay
Aruba jest pierwszym krajem, który zdecydował się na dystrybucję oferty turystycznej w ramach rozwišzania blockchain. Partnerem wyspy została firma Winding Tree
Technologia blockchain pozwala na łatwiejsze dotarcie do klientów indywidualnych i sprzedawców turystycznych ze swojš ofertš. Na platformie wykorzystujšcej to rozwišzanie  usługi sš bowiem udostępniane z pominięciem poœredników, takich jak na przykład internetowe agencje turystyczne. Firma Winding Tree, specjalizujšca się w dostarczaniu tego typu narzędzi, współpracuje już z Lufthansš i z Air New Zeland. Teraz rozpoczęła kooperację z Arubš, informuje brytyjski portal branżowy TTG Media. I choć, jak mówi współzałożyciel firmy Pedro Anderson, rozwišzanie najlepiej sprawdza się w sprzedaży miejsc hotelowych, to w 2018 roku w systemie pojawiš się też oferty przelotów. TTG Media powołuje się raporty, z których wynika, że Aruba inwestuje w nowe technologie sprzedaży, bo nie chce być już uzależniona od agentów typu Expedia czy Priceline i zamierza zmniejszyć wypływanie przychodów turystycznych poza kraj.
W „Strategii Inteligentnej Wyspy" zapisano też, że do 2020 roku Aruba ma stać się kierunkiem w 100 procentach korzystajšcym z energii odnawialnej.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL