Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Greckie hotele w rękach touroperatorów

Pixabay
TUI i Thomas Cook to najwięksi zagraniczni hotelarze w Grecji - wynika z badania Hotel Brands Report. Wœród krajowych przedsiębiorców na pierwszym miejscu zestawienia niezmiennie utrzymuje się sieć Mitsis
Na liœcie pięciu największych zagranicznych sieci hotelarskich w Grecji pierwsze miejsce zajmuje TUI, a drugie - Thomas Cook, informuje portal Greek Travel Pages. W badaniu Hotel Brands Report, przygotowywanym przez firmę konsultingowš GBR Consulting, przeanalizowano rynek przez pryzmat liczby dostępnych pokojów. TUI ma w Grecji nieco ponad 10 tysięcy pokojów zlokalizowanych w obiektach marek Atlantica, Tui Family Life, Sensimar, Club Magic Life, Club Marmara i Robinson. W sierpniu koncern ogłosił, że kupił spółkę Stella Polaris od greckiego przedsiębiorstwa Greek Karatzis Group, będšcego właœcicielem terenu na południowym wybrzeżu Krety. W tym miejscu ma powstać kolejny hotel Robinson Club, trzeci już tej sieci. Thomas Cook ma zaœ w Grecji hotele Sentido, Smartline, Sunprime, Sunwing i Casa Cook. W przypadku tej ostatniej marki mowa o dwóch obiektach, jednym na Kos, drugim na Rodos, w planach znajduje się budowa trzeciego - na Krecie. W ostatnim czasie koncern ogłosił, że planuje powiększyć liczbę pokojów (obecnie ma ich około 6 tysięcy), budujšc kolejne cztery obiekty SunConnect Marina Beach i Mama Lemon na Krecie, Sunprime Pearl Beach na Kos i Smartline Mediterranean na Riwierze Olimpijskiej.
Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się cypryjska sieć Louis Hotels, która ma dziewięć czterogwiazdkowych obiektów. Na czwartej pozycji jest Starwood z markami Sheraton, The Luxury Collection i Westin, a na pištej - Intercontinental Group, która posiada cztery hotele z sieci Crowne Plaza, Holiday Inn i Intercontinental. Wœród marek krajowych największa jest nadal firma Mitsis Hotels, która ma 18 obiektów z niemal 5,9 tysišca pokojów. Na drugim miejscu plasuje się Grecotel z 25 obiektami i prawie 5,1 tysišca pokojów, na trzecim zaœ - Aldemar z siedmioma resortami i prawie 2,6 tysišca pokojów. Czwarte miejsce należy do Helios Hotels z czterema hotelami na Krecie, a pište do Sbokos Hotel Group z szeœcioma obiektami na Krecie i Rodos.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL