Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Facebook z etatem dla speca od turystyki

Pixabay
Facebook zatrudnił eksperta od internetowych agencji turystycznych. Dla internetowego giganta to kolejny krok przybliżajšcy go do zarabiania na podróżach
Jak dotšd Facebook nie zaistniał na poważnie w biznesie turystycznym, choć w przeszłoœci podejmował już próby zmierzajšce w tym kierunku - informuje branżowy portal Skift. W lipcu tego roku, bez rozgłosu, zatrudnił Nikhilesha Ponde'a, który w latach 2012-2016 zawodowo zwišzany był z Expediš, pełnišc funkcje menedżerskie w należšcych do niej agencjach internetowych Hotels.com, Expedia.com i Hotwire. Ponde jest w Facebooku szefem działu rozwoju strategii turystycznej. Nowy dyrektor chwali się na biznesowych portalach społecznoœciowych, że poprzednio do jego obowišzków należało zarzšdzanie zespołami zajmujšcymi się działaniami marketingowymi, które przełożyły się na miliardy dolarów przychodów z rezerwacji online. Facebook już teraz ma różne rozwišzania reklamowe dla szeroko rozumianej branży turystycznej - od hoteli, przez kierunki, aż po linie lotnicze - które pozwalajš dotrzeć do klientów i wpłynšć na ich decyzje zakupowe. W marcu tego roku szefowa działu podróży w Facebooku, Christine Warner, potwierdziła w rozmowie ze Skiftem, że firma jest zainteresowana rozwojem oferty dla turystyki, ale przede wszystkim w wersji na urzšdzenia mobilne. Według niej, na œwiecie jest ich obecnie więcej niż ludzi.
Mianowanie dyrektora do spraw strategii dla turystyki, który będzie współpracował z dyrektor Warner, oznacza, że ten segment ma dla firmy coraz większe znaczenie.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL