Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Egipt nie przestanie dopłacać do czarterów

AFP
Program dopłat do lotów czarterowych realizowany przez egipski rzšd kończy się 31 paŸdziernika. Już teraz wiadomo jednak, że zostanie on przedłużony
Generał Ahmed Hamdi, dyrektor wydziału do spraw bezpieczeństwa w Ministerstwie Lotnictwa Cywilnego w Egipcie, potwierdził przedłużenie programu dopłat dla przewoŸników czarterowych na trasach do Egiptu - informuje na stronie internetowej Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR. Egipskie Ministerstwo Turystyki wróciło do wypłacania subsydiów w listopadzie 2016 roku. Efektem jest wzrost liczby pasażerów z kluczowych rynków Ÿródłowych. W pierwszych siedmiu miesišcach tego roku liczba przyjazdów turystycznych do Egiptu wzrosła o 54 procent (porównujšc rok do roku), do 4,3 miliona. Na razie nie wiadomo, jakš kwotę resort turystyki wypłaci za 2017 rok. ATOR przypomina jedynie, że dopłaty z Egiptu sš niższe niż z Turcji. W przypadku tego ostatniego kraju za każdy rejs z co najmniej 150 pasażerami na pokładzie wypłacane jest 6 tysięcy dolarów. W przypadku większej liczby osób kwota roœnie o 30 procent, do 7 - 8 tysięcy dolarów. Jeœli chodzi o Egipt, to na lot do Szarm el-Szejk można otrzymać 3 tysięcy dolarów wsparcia.
Według przedstawicieli egipskiej branży turystycznej nadchodzšcy sezon zimowy zapowiada się bardzo dobrze. Tylko z Niemiec tygodniowa liczba lotów ma się zwiększyć ze 120 do 190. Rosyjska branża podkreœla, że gdyby loty między Rosjš i Egiptem zostały przywrócone, miesięcznie mogłaby kontraktować co najmniej 500 lotów do Egiptu.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL