Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Coraz tańsze pięć gwiazdek

Pixabay
W obiektach pięciogwiazdkowych hotelowa doba staniała w sierpniu o 2,25 procent, porównuje rok do roku serwis Hotele.pl. Za nocleg w najwyższym standardzie trzeba było zapłacić około 544 złote
Jak podaje na podstawie własnych danych serwis Hotele.pl, œrednie ceny noclegów wzrosły w sierpniu o 2,82 procent (porównujšc rok do roku), do 236 złotych 32 groszy. Podwyżkę najmocniej odczuli klienci obiektów jednogwiazdkowych. Rachunki za nocleg wzrosły w nich œrednio o 12,74 procent, do 192 złotych 94 groszy. Za nocleg w dwóch gwiazdkach trzeba zaœ był zapłacić prawie 2 złote mniej (191 złotych). Także i tu podwyżka cen była jednak znaczna - sięgnęła 6 procent.
Prawie połowa sierpniowych rezerwacji dotyczyła obiektów trzygwiazdkowych (49,92 procent udziału w rynku, wzrost o 0,05 punktu procentowego w ujęciu rok do roku). Popularne były też hotele czterogwiazdkowe. Nocleg w tym standardzie rezerwował co pišty klient serwisu (20,7 procent rynku, spadek o 1,05 punktu procentowego). W sierpniu wzrosła również popularnoœć obiektów niekategoryzowanych. Ich udział w puli rezerwacji sięgnšł 14,32 procent i był o 1,67 punktu procentowego wyższy niż w tym samym czasie rok wczeœniej.   W sierpniu popularnoœć noclegów w Warszawie spadła o 1,44 punktu procentowego, do 22,6 procent (porównujšc rok do roku). Spoœród najbardziej popularnych celów podróży jedynie Wrocław zwiększył swój udział w puli rezerwacji o 0,13 punktu procentowego, do 7,46 procent.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL