Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Bułgarska minister śle pocztówki do turystów

AFP
Ponad 400 tysięcy pocztówek wyœle bułgarskie Ministerstwo Turystyki ludziom, którzy w tym roku zdecydowali się spędzić wakacje w tym kraju
Od stycznia do lipca Bułgarię odwiedziło prawie 5 milionów zagranicznych goœci, czyli o 7,2 procent więcej niż w tym samym czasie rok wczeœniej - informuje dziennik „Novinite" na swojej stronie internetowej. Dane potwierdzajš szacunki Ministerstwa Turystyki, które przewidywało w całym 2017 roku wzrost sięgajšcy od 7 do 10 procent. Zdaniem resortu w sezonie letnim, liczonym od maja do paŸdziernika, do kraju przyjedzie 5,7 miliona ludzi, co przełoży się na wzrost rzędu 4,5-5 procent (porównujšc rok do roku). Bułgarskie Ministerstwo Turystyki promuje ten kraj jako miejsce na wypoczynek z usługami na najwyższym poziomie. W ramach kampanii promocyjnej resort wyœle do turystów zagranicznych ponad 400 tysięcy pocztówek z podziękowaniem za wybranie bułgarskich wakacji. Odbiorcy kartek zostanš wskazani losowo, ale z uwzględnieniem regionu zamieszkania. Chodzi o to, by pocztówki w mniej więcej równej liczbie dotarły do wszystkich zakštków poszczególnych państw.
Akcja będzie prowadzona od poczštku wrzeœnia do końca sezonu letniego. Na kartkach przedstawiajšcych freski z Rylskiego Monastyru i Trackiego Grobowca w Kazanłyku znajdzie się tekst „Dziękuję za wybranie Bułgarii" i podpis minister turystyki Nikoliny Angelkovej. Całoœć ozdobi znaczek, który został wydany z okazji Międzynarodowego roku turystyki zrównoważonej.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL