Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rozmaitoœci

Wyciek ropy z tankowca zagraża Zatoce Sarońskiej

AFP
Plama ropy z tankowca, który zatonšł u wybrzeży Grecji, dotarła do Pireusu. Burmistrz wyspy Salaminy, w pobliżu której doszło do wypadku martwi się, że zanieczyszczenie może objšć całš zatokę Sarońskš
Z zatoniętego statku wyciekło 2,57 tony paliwa. Do największego zanieczyszczenia doszło jak do tej pory na Salaminie, gdzie plamy ropy i smoły pokryły 2,5 km plaży. Władze wyspy mówiš o ekologicznej katastrofie, a mieszkajšcy w pobliżu plaży majš zamknięte okna,  bo nie mogš znieœć dolatujšcego z wybrzeża zapachu. Na miejscu sš służby porzšdkowe, ale oczyszczanie plaży zajmie wiele dni. Burmistrz Salaminy oœwiadczył, że jeœli zmieni się kierunek wiatru, plamy ropy mogš przenieœć się na całš Zatokę Sarońskš.
Do wypadku doszło w niedzielę w pobliżu bezludnej wysepki Psitalija, która znajduje się pomiędzy Salaminš a portem w Pireusie. Wczoraj wieczorem ropa dotarła do Pireusu, gdzie kilka statków straży przybrzeżnej próbuje zminimalizować skutki katastrofy. Kšpiel w tamtej okolicy jest zabroniona.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL