Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inni przewoŸnicy

Chiny - katastrofa autokaru w prowincji Shaanxi

Pixabay
Co najmniej 36 ludzi zginęło, w tym dwoje dzieci, a 13 zostało rannych w wypadku autokaru, do którego doszło na autostradzie w prowincji Shaanxi, w północno-œrodkowej częœci Chin. Pojazd uderzył w œcianę tunelu
Jak podaje afp, do wypadku autokaru, którym jechało 49 osób, doszło w czwartek, tuż przed północš czasu lokalnego (godzina 18 w Polsce). Rannych przewieziono do szpitala. Państwowa agencja Xinhua, powołujšc się na lokalnš policję, poinformowała, że autokar jechał z Chengdu w œrodkowych Chinach do Luoyang, na północnym wschodzie. AFP zauważa, że jest to jeden z najtragiczniejszych wypadków autokarów w Chinach od 2008 roku, gdy na południowym zachodzie kraju autokar spadł do wšwozu, w wyniku czego zginęło 51 osób.
Według oficjalnych statystyk w wypadkach drogowych w tym najludniejszym kraju œwiata w 2015 roku zginęło 58 tys. ludzi; podobnie było rok wczeœniej. AFP zastrzega jednak, że prawdziwe statystyki mogš być inne - według Œwiatowej Organizacji Zdrowia w 2013 r. zginęło na chińskich drogach 260 tys. ludzi, cztery razy więcej niż wynikało z informacji podawanych przez władze.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL