Media i internet

Producenci chcą certyfikatu dla odbiorników cyfrowego radia

Bloomberg
Zrzeszający producentów sprzętu TV związek ZIPSEE Cyfrowa Polska zwrócił się do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej z prośbą o wydanie rozporządzenia, które określiłoby minimalne wymagania techniczne dla cyfrowych odbiorników radiowych.

Jak argumentują producenci, w sklepach pojawiają się cyfrowe odbiorniki wykorzystujące cyfrową technologię DAB. - Polska przyjęła standard DAB+, wobec wcześniejszej jego wersji DAB. Zatem odbiorniki w standardzie DAB są niekompatybilne z sygnałem nadawanym w standardzie DAB+. Nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują niewiedzę konsumentów. Sprzedając im odbiorniki w technologii DAB świadomie wprowadzają ich w błąd – tłumaczy Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska.

Związek zaapelował do minister cyfryzacji o wydanie „dokumentu określającego minimalne wymagania techniczne i eksploatacyjne dla odbiorników cyfrowych" . ZIPSEE podaje, że według danych GFK Polonia 10 proc. wszystkich sprzedanych od końca września 2016 r. odbiorników cyfrowych, to urządzenia pracujące w technologii DAB.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL