Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Aleksander Kwaśniewski w TVN24 o Andrzeju Dudzie

Aleksander Kwaœniewski
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- To na pewno niektórym się podoba, ale inni mogš mieć obawy, że w państwie, które jest konstytucyjnie œwiatopoglšdowo neutralne, prezydent będzie niezwykle zaangażowany - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaœniewski.

Były prezydent w "Faktach po Faktach" w TVN24 zauważył też, że po pierwszych wypowiedziach Andrzeja Dudy, które były w duchu "casa di tutti" (dom wszystkich - red.), w tej chwili ma miejsce "budowanie pozycji jednostronnej". Zdaniem Kwaœniewskiego, jeœli na sobotniej konwencji PiS Andrzej Duda ograniczy się do podziękowania za wsparcie, to taka postawa będzie usprawiedliwiona. - Jeżeli natomiast to będzie zdecydowane poparcie jednej partii w wyborach parlamentarnych, to byłoby złamanie wezwania do budowania wspólnoty - zauważył były prezydent.

Pytany o proœbę, jakš Andrzej Duda skierował do rzšdu o niepodejmowanie - do czasu zaprzysiężenia go na prezydenta - istotnych zmian w ustroju państwa, Aleksander Kwaœniewski powiedział, że była to demonstracja polityczna. - Gdybym był doradcš, powiedziałbym, że takš obawę trzeba było wypowiedzieć w rozmowie z paniš premier w cztery oczy, a nie zasadniczo, bo to pozycjonuje tego prezydenta po stronie jednego obozu - ocenił.

W mediach pojawiła się dziœ informacja, że prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonkš Annš zaprosili do Belwederu Andrzeja i Agatę Dudów. Zdaniem Aleksandra Kwaœniewskiego, to bardzo dobrze œwiadczy o prezydencie Komorowskim. - To jest naturalny obowišzek - ktoœ kończy pracę, ktoœ jš zaczyna - stwierdził były prezydent.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL