Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Meksyk: Szczepionka zabiła dwoje dzieci

Szczepionki zabiły dwoje dzieci w Meksyku
Flickr
Dwoje rocznych dzieci zmarło, a 37 zostało hospitalizowanych z powodu alergicznej reakcji na szczepionki rekomendowane przez pracowników Meksykańskiego Instytutu Zabezpieczenia Społecznego.

37 hospitalizowanych dzieci pochodzi z miasteczka La Pimienta w stanie Chiapas - jedno dziecko jest w stanie krytycznym, a stan 14 dzieci jest poważny - poinformowali przedstawiciele Sekretariatu Zdrowia stanu Chiapas. Nieco inne dane podał Meksykański Instytut Zabezpieczenia Społecznego - według jego przedstawicieli do szpitali w wyniku alergicznej reakcji na szczepionkę trafiło 29 dzieci.

Przyczynš œmierci dwojga rocznych dzieci była reakcja na szczepionki przeciwko gruŸlicy, rotawirusom i wirusowemu zapaleniu wštroby typu B, które podano im w szpitalu w Simojovel w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Meksykański Instytut Zabezpieczenia Społecznego i Sekretariat Zdrowia stanu Chiapas wszczęły postępowanie wyjaœniajšce dlaczego dzieci zareagowały w tak gwałtowny sposób na podane im szczepionki. Do czasu zakończenia tych postępowań w całym kraju wstrzymano podawanie dzieciom szczepionek, jakie zastosowano w Simojovel.

ródło: latino.foxnews.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL