Eurobank znalazł sposób na cyberzłodziei

aktualizacja: 07.05.2015, 10:57
Foto: Fotorzepa/Dominik Pisarek

Eurobank bezpłatnie udostępni swoim klientom IBM Security Trusteer Rapport, program zwiększający ochronę przed atakami złośliwego oprogramowania oraz przypadkami phishingu, czyli wyłudzania poufnych danych, na których bazuje większość oszustw finansowych.

Eurobank znalazł sposób na cyberzłodziei

Eurobank bezpłatnie udostępni swoim klientom IBM Security Trusteer Rapport, program zwiększający ochronę przed atakami złośliwego oprogramowania oraz przypadkami phishingu, czyli wyłudzania poufnych danych, na których bazuje większość oszustw finansowych.

Eurobank jest pierwszą instytucją finansową w Polsce, która daje swoim klientom możliwość skorzystania z tego dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego.

Po zainstalowaniu IBM Security Trusteer Rapport, połączenie z serwisem eurobank online będzie automatycznie objęte ochroną programu bez konieczności dodatkowej konfiguracji. Jego działanie polega na blokowaniu wszelkich prób nieuprawnionego dostępu do kont klientów banku przez złośliwe oprogramowanie, które może znajdować się na ich komputerze. Dzięki temu operacje finansowe zlecane w serwisie oraz związane z nimi dane są jeszcze lepiej zabezpieczone. Dodatkową ochroną użytkownik może również objąć połączenia z innymi serwisami internetowymi, nie związanymi z działalnością bankową, np. sklepami internetowymi, w których konieczne jest podawanie poufnych danych.

Odkąd bankowość elektroniczna staje się coraz bardziej popularna, cyberprzestępcy szukają sposobów, by zyskać dostęp do kont użytkowników. Często do tego celu używają złośliwego oprogramowania, które po zainstalowaniu na komputerze użytkownika, gromadzi dane dotyczące loginów, haseł oraz innych poufnych informacji, które są później wykorzystane do przeprowadzenia ataku. Oprogramowanie to cały czas ewoluuje, starając się ominąć zabezpieczenia antywirusowe. Komercyjne oprogramowanie antywirusowe dla indywidualnego użytkownika nie jest w 100 proc. skuteczne, a złośliwe oprogramowanie staje się coraz bardziej przebiegłe. IBM Security Trusteer Rapport chroni komputer użytkownika na bieżąco. – To jeden z elementów ochrony komputera, który powinien być używany równolegle z programami antywirusowymi i zaporą sieciową firewall – mówi Wojciech Humiński, wiceprezes Eurobanku.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE