Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Firma

Która polisa dla lokalu firmowego

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
- Jestem właœcicielem lokalu, który zamierzam wykorzystywać do prowadzonej przeze mnie działalnoœci gospodarczej. Jakie ubezpieczenie powinienem wybrać, żeby jak najlepiej zabezpieczyć lokal i sprzęt biurowy? – pyta czytelnik.

 

Ubezpieczyciele często oferujš produkty w formie pakietów, które obejmujš swoim zakresem najistotniejsze ryzyka zwišzane z wykorzystywaniem lokalu do prowadzenia działalnoœci gospodarczej. Najczęœciej dotyczš one ubezpieczenia samej nieruchomoœci na wypadek szkód spowodowanych przez zdarzenia, takie jak pożar, czy też w razie wyrzšdzenia szkody osobom trzecim, np. w lokalu należšcym do sšsiadów, oraz ubezpieczenia ruchomoœci. Przedsiębiorca, kierujšc się charakterem wykonywanej przez siebie działalnoœci, powinien dokonać wyboru oferty, która najpełniej odpowiada jego potrzebom.

Co do ubezpieczenia samej nieruchomoœci – w zależnoœci od rodzaju prowadzonej działalnoœci – należałoby się zastanowić, czy ubezpieczeniem ma zostać objęty cały budynek, sam lokal czy również pomieszczenia przynależne, takie jak piwnica czy garaż. Zakres ubezpiecz...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL