Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Single kontra rodziny

Z singlami jest trochę tak jak – nie przymierzajšc – z gejami. Pożytku dla państwa z nich raczej nie ma, ale domagajš się wszelkimi sposobami, aby uznać ich za szczególnie cenne dobro społeczne.

Ciekawy paradoks. Według różnych statystyk mamy dziœ w Polsce od 2,5 do 5 mln dorosłych ludzi żyjšcych poza stałym zwišzkiem (skšdinšd interesujšca rozbieżnoœć w statystykach – czyżbyœmy cišgle wstydzili się przyznawać do samotnoœci?).

Jednoczeœnie gwałtownie zmalała nam w ostatnich latach liczba starych kawalerów i starych panien. Wyjaœnienie tej pozornej sprzecznoœci jest proste. Stara panna i stary kawaler to życiowe ofermy szukajšce pocieszenia w rodzinie. Gatunek całkowicie na wymarciu.

Bo dziœ samotnoœć to nie piętno, lecz przywilej. Stare panny i starzy kawalerowie przeistoczyli się w szczęœliwe single, które nie muszš dzielić z nikim życia, nie przejmujš się tradycjš ani opiniš innych, sš prawdziwie wolne. To bohaterowie i władcy nowych czasów.

Wolnoœć z kolorowych magazynów

Mieliœmy już w przeszłoœci wielu apologetów niczym nieskrępowanej wolnoœci. Problem zaczynał się wtedy, gdy z nadmiarem wolnoœci trzeba było co...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL