Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kot polityczny

Larry, Główny Łowca Myszy w Kancelarii Rzšdu, w stroju galowym
AFP
Rozpowszechniona opinia głosi, że konserwatyœci kochajš koty, podczas gdy ludzie lewicy i centrum wolš psy. Z jednej strony Benedykt XVI, Churchill, pani Thatcher, Cameron, Kaczyńscy, z drugiej – demokrata Clinton, który kota porzucił dla psa. Czyżby coœ było na rzeczy?

Sam Cam powiedziała mi, że w mieœcie Xalapa w Meksyku jakiœ kot imieniem Morris chce być wybrany na burmistrza. Z poczštku myœlałem, że mnie nabiera. Ale Sam zapewniła mnie, że to prawda, a Morris sprawił, że zaczšłem się zastanawiać nad własnš karierš.

Zamieniłem na ten temat słówko z DC, jak nazywam naszego wielkiego przywódcę. Właœnie zdejmował krawat, podwinšwszy rękawy i podziwiajšc samego siebie w lustrze łazienkowym. "Czy słyszał pan o Morrisie?" – zapytałem. "Cóż takiego zrobił ten blond bufon?" – odparł DC, płuczšc usta i prawie się krztuszšc. "Nie Boris, lecz Morris. Kot, który w Meksyku chce zostać burmistrzem". DC wiedział o nim wszystko. Wiedział, że Morris najwyraŸniej wyczuwa nastroje głębokiego niezadowolenia i wykorzystuje kryzys zaufania do systemu politycznego.

Powiedziałem DC, że Boris działa dokładnie tak samo i że mam plan, jak go pohamować. "Kot Larry na burmistrza Londynu – co pan o tym sšdzi?" DC ...

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL