„Rzeczpospolita” liderem e-sprzedaży

aktualizacja: 04.02.2015, 12:37
Foto: Fotorzepa/Franciszek Mazur

W grudniu tytuł sprzedawał każdego dnia średnio 9,1 tys. e-wydań. To ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej i najwięcej wśród wszystkich ogólnopolskich gazet. Najszybciej rosła sprzedaż e-wydań „Parkietu".

REDAKCJA POLECA
30.04.2015
„Parkiet" i „Rzeczpospolita" w tym roku na giełdzie
26.04.2015
Tłok na polskim rynku tygodników
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

W grudniu łączna sprzedaż elektronicznych wydań „Dziennika Gazety Prawnej", „Faktu", „Gazety Wyborczej", „ Parkietu", „Pulsu Biznesu" i „Rzeczpospolitej" sięgnęła 25,2 tys. egz. i była aż o 36 proc. wyższa niż rok wcześniej – wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy pokazujących sprzedaż e-wydań.

Najwięcej elektronicznych wydań sprzedawała „Rzeczpospolita": 9,13 tys. (przy 4,19 tys. rok wcześniej). Kolejny był „Dziennik" z 9,03 tys. egz., wynikiem niższym niż rok wcześniej o 3,9 proc. „Puls Biznesu" sprzedawał 2,49 tys. (wzrost o 6 proc.), a „Gazeta Wyborcza": 2,19 tys. egz. (wzrost o 16,8 proc.). Największy wzrost sprzedaży e-wydań odnotował piszący o giełdzie „Parkiet". Jego grudniowy wynik to 2,13 tys. egz., choć rok temu sięgał jeszcze 499 egz. Najmniej e-wydań sprzedaje bulwarowy „Fakt": 245 egz. (wzrost o 10,4 proc.), a konkurencyjny „Super Express" nie ma ich wcale".

Łączne rozpowszechnianie płatne pięciu największych ogólnopolskich gazet („Dziennika Gazety Prawnej", „Faktu", „Gazety Wyborczej", „Rzeczpospolitej" i „Super Expressu") wynosiło w grudniu 772,4 tys. egz. i było o 8,5 proc. niższe niż przed rokiem. Najwięcej wydań sprzedawał w tej grupie dzienników „Fakt": 314,5 tys. (spadek o 6,5 proc.), najmniej – „Dziennik": 55,2 tys. (spadek o 10,2 proc.).

W całym 2014 roku łączna sprzedaż wspomnianych pięciu tytułów wyniosła 784,7 tys. egz. i była o 8,8 proc. niższa niż w 2013 roku.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE