Media i internet

Rusza Teledoktor24 - polski lekarz online

Rusza Teledoktor24 - polski lekarz online
Bloomberg
Firma MaxCom uruchamia platformę Teledoktor24 oraz FitGO. Spółka zakończyła fazę testów pierwszych urządzeń oraz systemu do zdalnego monitoringu medycznego i rozpoczyna działalność komercyjną w Polsce.

Chce w ciągu kilku lat podbić krajowy rynek telemedycyny, a następnie przejść do dynamicznej ekspansji na rynki europejskie.

Oferta Teledoktor24 to urządzenia do pomiarów miedzy innymi EKG, poziomu cukru, ciśnienia oraz narzędzie do analizy składu ciała. Oprócz urządzeń firma udostępni platformę online oraz smartfon z zainstalowaną aplikacją do zarządzania i archiwizacji danych.

Zdalna medycyna teleinformatyczna cieszy się rosnącą popularnością, głównie na rynkach zachodniej Europy i w USA. Od kilku lat można jednak zaobserwować wzmożoną aktywność na tym rynku wśród podmiotów na rodzimym rynku. – Teledoktor24 to medyczny system teleinformatyczny, stworzony dla pacjentów i lekarzy, po to, aby w wygodniejszy i bardziej efektywny sposób dbać o nasze zdrowie. Ten innowacyjny pakiet urządzeń, oprogramowania i usług pozwala na monitoring wybranych parametrów stanu zdrowia – mówi Arkadiusz Wilusz, prezes MaxCom.

Do niewątpliwych zalet telemedycyny należy wzrost poczucia bezpieczeństwa pacjentów, efektywniejsza diagnostyka oraz przede wszystkim wygoda. – Mamy coraz mniej czasu na wizyty kontrolne w placówkach służby zdrowia. Z kolei nawet jeżeli zdecydujemy się już na pójście do lekarza to z reguły czas oczekiwania jest bardzo długi. Telemedycyna jest szansą na poprawę jakości służby zdrowia, a z biznesowego punktu widzenia potencjał tego rynku w Polsce jest ogromny. Od lat działamy na rynku teleinformatycznym dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu chcemy przyczynić się do rozwoju, także i tej branży – dodaje prezes MaxCom.

Teledoktor24 to system umożliwiający samodzielny monitoring stanu zdrowia. Dzięki ofercie platformy, narzędzia monitorujące dostępne są dla każdego użytkownika, nie tylko w szpitalach czy przychodniach, ale również na co dzień w naszych domach. Dzięki Teledoktor24 można monitorować swój stan zdrowia i konsultować go w trakcie wizyty lekarskiej ze swoim lekarzem. Użytkownicy są też pod opieką dietetyczną oraz trenerów osobistych. Eksperci uważają, że możliwość zdalnego poddania się podstawowym badaniom takim, jak EKG, pomiar poziomu cukru, pomiar ciśnienia tętniczego pozwoli zoptymalizować problem kolejek w placówkach służby zdrowia.

Nad systemem Teledoktor24 od 2006 roku pracował kilkunastoosobowy zespół menedżerów, inżynierów, informatyków i lekarzy. Teledoktor24 rozpoczyna na terenie całego kraju program edukacyjny „Domowa samokontrola pomiarów zdrowotnych jako klucz do utrzymania zdrowia" skierowany do lekarzy i pacjentów. – Liczymy bardzo na wsparcie środowiska lekarskiego i medycznego w propagowaniu telemedycyny wśród pacjentów, jako nieuchronnej przyszłości opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie – podkreśla lekarz medycyny Janusz Wietecha, a jednocześnie dyrektor zarządzający Teledoktor24.

Dla aktywnych fizycznie spółka Maxcom jako dodatek do systemy przygotowała system FitGO. Zawarte w nim funkcje pozwalają na łatwe i kompleksowe monitorowanie m.in. poziomu ciśnienia tętniczego krwi, EKG, wagi ciała, tłuszczu, masy mięśniowej, poziomu cukru we krwi itp. W systemie przewidziane zostały porady treningowe i zdrowotne. Do dyspozycji są konsultanci medyczni, dietetycy i trenerzy. Na system składa się bezprzewodowe przystawki medyczne (ciśnieniomierz, EKG, waga Elektroniczna z pomiarem BMI, glukometr), aplikacja mobilna na system Android do wykonywania pomiarów, portal internetowy wraz z wersją mobilną i system zarządzania użytkownikami.

Źródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL