Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wybory Samorzšdowe 2014

Wiceszef Komisji Wyborczej: Nie wiem, skšd PKW ma te wyniki

Przewodniczšcy PKW Stefan Jaworski (z lewej) i sekretarz Kazimierz Czaplicki
Fotorzepa/Radek Pasterski
Skšd wysoki wynik PSL w Œwiętokrzyskim? Nie wiadomo. Zastępca przewodniczšcego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach twierdzi, że nie przesłał jeszcze do PKW żadnego protokołu.

We wtorek wieczorem, Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała czšstkowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich. Wynika z nich, że Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w 80 proc. obwodów 49,9 proc. poparcia.

Tych wyników nie rozumie jednak zastępca przewodniczšcego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach Jan Mazur. Powód? Wszystkie protokoły wyborcze sš jeszcze w jego posiadaniu.

Sami mamy dopiero 12 z 14 potrzebnych protokołów. Czekamy jeszcze na powiat ziemski kielecki i Ostrowiec Œwiętokrzyski - tłumaczy "Rzeczpospolitej" Mazur i dodaje, że po ich otrzymaniu Komisja weŸmie się do pracy. - Zajmie nam to około pięciu-szeœciu godzin. Rano wszystko powinno być gotowe - dodaje.

Pytany, na jakiej podstawie PKW podaje więc czšstkowe wyniki, przyznaje, że nie ma pojęcia. - Nie wiem, skšd te wyniki. My nie przesłaliœmy jeszcze żadnego protokołu, bo musimy to zrobić w komplecie, jak już będš wszystkie - wyjaœnia nam wiceszef WKW w Kielcach.

- Ja w ogóle w te wyniki, które podawane sš w mediach, nie wierzę. Z tych informacji wynika przecież, że Komisja w Katowicach nie dostała jeszcze żadnego protokołu i w ogóle nie pracuje - dziwi się Mazur.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL