Kolejny atak hakerski na gpw.pl

aktualizacja: 23.10.2014, 15:26
Foto: Fotorzepa, Robert gardziński RG Robert gardziński

W czwartek w ciągu dnia przestała działać strona internetowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – www.gpw.pl.

Problemy z poprawnym wyświetlaniem ma również serwis rynku obligacji Catlyst. Na rynku mówi się, że chodzi o atak hakerski.
Do ataku „przygnają się" islamiści, którzy grożą „wszystkim rządom" bombardującym Państwo Islamskie. „Wszystkie one są teraz naszym celem. Europo twoje spokojne życie się skończyło" ostrzegają islamiści lub – bardziej prawdopodobnie, ktoś podszywający się pod nich - w komunikacie rozesłanym do mediów.
- System transakcyjny jest bezpieczny, sesja odbywa się w sposób ciągły. Jesteśmy świadomi problemów ze stroną internetową, pracujemy nad ich usunięciem – mówi Maciej Wewiór, rzecznik GPW.
Byłby to już drugi tego typu incydent w tym roku. 14 sierpnia (również w czwartek) atak na serwisy GPW przeprowadził CyberBerkut, który w ten sposób chciał skarcić Polaków za pomoc ukraińskim „faszystom".
Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE