Polska sprzedała obligacje za 6 mld zł

aktualizacja: 23.10.2014, 12:16
Ministerstwo Finansów na jedynym w tym miesiącu przetargu sprzedało pa...
Ministerstwo Finansów na jedynym w tym miesiącu przetargu sprzedało papiery 2-letnie i 5-letnie łącznie za 6,06 mld zł. Popyt przekroczył 9,6 mld zł.
Foto: Bloomberg

Ministerstwo Finansów na jedynym w tym miesiącu przetargu sprzedało papiery 2-letnie i 5-letnie łącznie za 6,06 mld zł. Popyt przekroczył 9,6 mld zł.

Ostatnia emisja obligacji 2-letnich serii OK0716 miała miejsce w kwietniu, a rentowność wyniosła wówczas 3,02 proc. Od tamtej pory krzywa dochodowości na rynku przesunęła się w dół o około 1,3 pkt proc. Dlatego i na aukcji MF sprzedało papiery po znacznie bardziej korzystnych cenach. Rentowność wyniosła 1,65 proc.
Znacznie niższe niż na ostatnim przetargu we wrześniu było też oprocentowanie obligacji 5-letnich. O ile wówczas wyniosło 2,44 proc., to teraz spadło do 2 proc.
Ponad 6 mld zł, które w czwartek pożyczyło z rynku MF pójdzie na sfinansowanie już przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych.
Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE