Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Nowak nie złoży mandatu, bo "odzyskał zaufanie wyborców"

Sławomir Nowak
Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
W klubie PO nie ma nastroju, by wyrzucać Nowaka. On sam uznał, że nie czuje już presji wyborców i odzyskał ich zaufanie - tłumaczy cišgłš obecnoœć Sławomira Nowaka w partii poseł PO Iwona Œledzińska-Katarasińska
Œledzińska-Katarsińska w wywiadzie dla poratlu Natemat.pl odniosła się w ten sposób do złamanej przez byłego ministra transportu obietnicy złożenia madnatu poselskiego. Zamiast tego, nie tylko nie zrezygnował z mandatu, ale nawet nie odszedł z partii - również wbrew zapowiedziom swoim i polityków PO. Jak wyjaœniła posłanka PO, sytuacja - i Nowaka, i w partii - się zmieniła, dlatego Platforma nie zamierza wyrzucać Nowaka z klubu. Jak wyjaœniła, jego "pozaparlamentarne przypadki nie majš wpływu na jego identyfikowanie się z ideałami PO" i "w stosunku do partii nie popełnił żadnego wykroczenia". - Sytuacja się zmieniła. On teraz nie czuje już takiej presji wyborców. A przecież nie ma wyroku w jego sprawie, nie ma zakończenia postępowania - powiedziała Œledzińska-Katarasińska. Polityk PO dodała, że sama uważa, że kwestia dotrzymania słowa przez Nowaka to kwestia wiarygodnoœći. Mimo to, skrytykowała media za przywišzywanie zbyt dużej wagi do losu posła.
- Widzę, że jest nagonka na pana Nowaka. Wczoraj odbyło się pierwsze czytanie budżetu. Został zgłoszony idiotyczny wniosek, by go odrzucić i wieczorem głosowaliœmy przeciwko niemu. Podejmowane sš też ustawy, które maja naprawić sytuację w górnictwie. A państwo od dwóch dni bez przerwy rozmawiacie o Nowaku. To jest szukanie tematu, który w powodzi ważniejszych kwestii jest naprawdę nieistotny - stwierdziła Œledzińska-Katarasińska. W Sšdzie Rejonowym dla Warszawy-Œródmieœcia toczy się obecnie proces ws. niewpisania przez Nowaka do oœwiadczenia majštkowego cennego zegarka. Wobec polityka toczy się również œledztwo ws. jego podsłuchanej rozmowy z Andrzejem Parafianowiczem, której treœć wskazuje na to, że próbował wpływać na kontrolę skarbowš swojej żony.
ródło: natemat.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL