Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Parki krajobrazowe kujawsko-pomorskiego w smartfonie

Fot. wirtualneszlaki.pl
Materiały Promocyjne
Mapy oœmiu parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego zostały udostępnione do pobrania na urzšdzenia przenoœne. Dzięki nim można planować wycieczki i poznawać malownicze zakštki regionu
Wszystkie szlaki piesze, rowerowe, kajakowe oraz œcieżki dydaktyczne zostały opublikowane na stronie www.wirtualneszlaki.pl. To właœnie stšd użytkownicy urzšdzeń przenoœnych mogš pobrać opracowane dla najpopularniejszych aplikacji systemu Android mapy parków krajobrazowych Kujaw i Pomorza. Mapy obejmujš znacznš częœć województwa, w tym najciekawsze zakštki. Dlatego właœnie wybierajšc okreœlony park, użytkownik otrzyma kilka propozycji szlaków w jego obszarze. Mogš to być malownicze okolice miast czy wsi, na przykład wschodnie regiony Włocławka w przypadku Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, czy okolice Bydgoszczy lub Chełmna w przypadku Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiœlańskiego. Przedsięwzięcie jest wspólnš inicjatywš Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej i portalu Wirtualne Szlaki. Łšcznie dostępnych jest 12 map.
Rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego podkreœla, że wirtualne mapy nie ustępujš jakoœciš tradycyjnym, drukowanym na papierze. - A w połšczeniu z GPS pozwalajš œwietnie orientować się w terenie, nawet poza zasięgiem telefonii komórkowej. Aplikacje mobilne pozwalajš bowiem uruchomić mapę bez dostępu do internetu - dodaje Krzemińska. W województwie kujawsko-pomorskim istniejš następujšce parki krajobrazowe: Brodnicki, Gostynińsko-Włocławski, Górzeńsko-Lidzbarski, Krajeński, Nadgoplański, Tucholski i Wdecki, a także Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiœlańskiego.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL