PiS składa zawiadomienie na premiera Donalda Tuska ws. popełnienia przestępstwa

aktualizacja: 01.07.2014, 16:06
Premier Donald Tusk w Sejmie zdaje raport z afery taśmowej
Premier Donald Tusk w Sejmie zdaje raport z afery taśmowej
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Do Prokuratury Generalnej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Złożyli je posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o to, że premier miał wiedzieć wcześniej o nieprawidłowościach w Amber Gold.

PiS zarzuca premierowi niedopełnienie obowiązków. Według polityków partii, miało ono polegać na zatajeniu informacji - otrzymanej od prezesa NBP, że firma Amber Gold, z którą związany był Tuska syn - to piramida finansowa.
PiS twierdzi, że premier wiedział o nieprawidłowościach związanych z piramidą finansową Amber Gold wcześniej niż o tym mówił. Mimo to Tusk miał nie poinformować o tym ani służb, ani obywateli. O tym, że informował premiera o nieprawidłowościach w Amber Gold kilka miesięcy przed wybuchem afery związanej z piramidą finansową, Marek Belka powiedział podczas nagranej potajemnie rozmowy z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem.
PiS jeszcze w zeszłym tygodniu zapowiadało, że złoży do prokuratury doniesienie ws. popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska.
Z Prokuratury Generalnej wniosek PiS trafi prawdopodobnie do prokuratury okręgowej, która powinna przesłuchać szefa NBP, żeby ustalić, kiedy rzeczywiście mówił premierowi o sprawie Amber Gold.

POLECAMY

KOMENTARZE