Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Afera taœmowa

Nowak złożył zawiadomienie do prokuratury ws. podsłuchów

Sławomir Nowak
Fotorzepa, Piotr Wittman Piotr Wittman
Kolejne zawiadomienie dotyczšce podsłuchów polityków wpłynęło do prokuratury okręgowej Warszawa-Praga - powiedziała rzecznik prasowa Renata Mazur. Złożył je były minister transportu Sławomir Nowak. To szóste zawiadomienie w tej sprawie.
Mazur poinformowała, że do prokuratury wpłynęły też zawiadomienia ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego oraz byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego. Wczeœniej złożyli je minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, Dariusz Zawadka, członek zarzšdu spółki PERN, były dowódca jednostki GROM i prezes NBP Marek Belka. Mazur i rzecznik ABW Maciej Karczyński nie potwierdzajš nieoficjalnych informacji podawanych przez portal tvn24.pl o zatrzymaniu kolejnej osoby. Według portalu zatrzymany wczeœniej i wypuszczony za kaucjš menedżer warszawskiej restauracji, gdzie dokonano nagrań, sam podłożył podsłuch. Rzecznik podała, że obecnie trwa przesłuchanie jako œwiadka w sprawie redaktora naczelnego "Wprost" Sylwestra Latkowskiego. Latkowski wchodzšc do prokuratury powiedział dziennikarzom, że nowe nagrania rozmów, które uzyskał "Wprost" przekazywane będš do prokuratury w całoœci. Zaznaczył, że w publikowanych przez tygodnik nagraniach nie ma wštków prywatnych.
Nowy pełnomocnik "Wprost" prof. Piotr Kruszyński (zastšpił mec. Jacka Kondrackiego) powiedział, że Latkowskiemu w prokuraturze będzie towarzyszyła osoba z jego kancelarii. O nowych podsłuchach rozmów - ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego, byłego rzecznika rzšdu Pawła Grasia, byłego wicepremiera, byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego i wiceministra w tym resorcie Zdzisława Gawlika, prezesa PKN Orlen Jacka Krawca napisał poniedziałkowy "Wprost". Praska prokuratura prowadzi dwa œledztwa - w sprawie podsłuchiwania polityków i treœci rozmów Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem. Rzeczniczka prokuratury zaznaczyła, że Nowak był przesłuchiwany jako œwiadek. Nie chciała informować o innych czynnoœciach i planach prokuratury w œledztwie. Postępowanie wyjaœniajšce w sprawie akcji ABW w redakcji "Wprost" prowadzi szef Agencji Dariusz Łuczak. Wczeœniej akcję prokuratury i ABW oceniał minister sprawiedliwoœci, a działania prokuratorów - prokurator generalny Andrzej Seremet. Z polecenia szefa ABW i w uzgodnieniu z komendantem głównym policji została powołana specjalna grupa, która od kilku dni intensywnie pracuje nad sprawš podsłuchów. W skład grupy wchodzš funkcjonariusze ABW i CBŒ, którzy pracujš nad różnymi wštkami i zbierajš wszelkie informacje. W niedzielę "Wprost" podało, że Ÿródłem informacji o nagraniach jest biznesmen.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL