Mieszkaniowe

Co wydarzy się na kongresie w Bydgoszczy

Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Dziś rozpoczął się w Bydgoszczy - pod patronatem "Rz" - dwudniowy, XIX już Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
Gospodarzem spotkania jest Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pomorza i Kujaw. Hasło przewodnie kongresu to "Nieruchomości - Nauka - Biznes". Gośćmi specjalnymi będą m.in.: prof. Jacek Łaszek, doradca w Narodowym Banku Polskim, prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Krzysztof Matela kanclerz Loży Bydgoskiej BCC oraz Claudine Speltz, prezydent branżowej organizacji CEPI.

Uczestnikami są przedstawiciele polskiego rynku nieruchomości - reprezentanci biur nieruchomości, zarządców nieruchomości, banków, pośredników finansowych oraz firm ubezpieczeniowych.

- Co roku wydarzenie skupia około 300 osób, które uczestniczą w licznych wykładach i dyskusjach panelowych. Kongres PFRN przyciąga wybitnych specjalistów, autorytety naukowe, ekspertów związanych z branżą nieruchomości - mówią organizatorzy spotkania.

Podkreślają że tegoroczny Kongres PFRN będzie miał kluczowe znaczenie dla pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości. Od początku 2014 roku zaczęły bowiem obowiązywać zmiany w przepisach ustawy o gospodarce nieruchomościami, które mają duży wpływ na funkcjonowanie zawodów i świadczenie usług przez pośredników i zarządców nieruchomości.

- Priorytetowym zadaniem dla usługodawców na rynku nieruchomości oraz organizacji zawodowych są działania nakierowane na prezentowanie klarownej i wiarygodnej informacji o usługodawcy i usłudze - twierdzi PFRN.

Podczas kongresu, oprócz tematów związanych ściśle ze sprawami zawodowymi, prezentowane będą informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, nowości technologicznych oraz urządzeń mobilnych usprawniających zarządzanie firmą, co przekłada się nie tylko na oszczędność czasu ale przede wszystkim na jakość świadczonych usług.

Źródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL