Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Blatter: przyznanie Katarowi mundialu było błędem

AFP
Zdaniem prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Josepha Blattera przyznanie prawa organizacji mistrzostw œwiata w 2022 roku Katarowi było błędem, a niewštpliwy wpływ na decyzję miało stanowisko działaczy z Francji i Niemiec.
"Naturalnie decyzja była błędem. Zresztš w życiu nie wszystkie decyzje sš trafne. Dane meteorologiczne œwiadczyły przecież, że temperatury w czasie mistrzostw œwiata będš za wysokie" - powiedział szef piłkarskiej centrali w wywiadzie dla szwajcarskiej stacji radiowo-telewizyjnej RTS. Blatter nie chciał komentować funkcjonujšcych w mediach informacji, że przy przyznaniu Katarowi prawa organizacji mundialu mogło dojœć do przekupienia członków komitetu wykonawczego FIFA decydujšcych o wyborze. Przyznał jednak, że działacze niemieccy i francuscy wywierali "polityczny nacisk". "Wiemy dobrze, że w Katarze funkcjonujš wielki firmy z obu krajów, które pracujš nie tylko na potrzeby mistrzostw œwiata" - powiedział Blatter.
Szwajcar jeszcze raz w wywiadzie potwierdził, że w 2015 roku będzie ubiegał się o reelekcję. "Mam nie tylko ochotę, postanowiłem kontynuować swojš pracę" - dodał Blatter. Jego potencjalnym rywalem w wyborach na prezydenta FIFA może być szef Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Francuz Michel Platini, który jako jedyny wysoki rangš działacz futbolowy przyznał się oficjalnie do popierania starajšcego się o mundial Kataru. Urodzony 10 marca 1936 roku Szwajcar stoi na czele FIFA od 1998 roku. 1 czerwca 2011 wybrany został na czwartš kolejnš kadencję. Jest także członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL