Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

W sieci opinii

Jacek Kozłowski europoseł polski

Fotorzepa, Robert Gardzin?ski Robert Gardzin?ski
Zapomnijmy o "Pieœni o Rolandzie". Polska kultura doczekała się swojego bohaterskiego eposu - pieœni o wojewodzie Jacku Kozłowskim
Od dawna wiadomo, że kampania wyborcza uwalnia nieoczekiwane wręcz pokłady twórczej energii, dzięki czemu nasza narodowa kultura co kilka lat jest wzbogacana o kolejne ponadczasowe dzieła. Wystarczy sobie przypomnieć takie pieœni jak "Ole! Olek", legendarny hymn Samoobrony "Ten kraj jest nasz i wasz", czy choćby dynamiczny przebój sławišcy równie dynamicznego i przebojowego Grzegorza Napieralskiego "Sš nas miliony". Wszystkie te osišgnięcia kultury - jakkolwiek wzniosłe - blednš jednak w obliczu najnowszego skarbu, jakš dała nam obecna kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego: "Piosenki wyborczej Jacka Kozłowskiego". Pod tym niepotrzebnie skromnym tytułem kryje się potężny i napisany z energiš i rozmachem epos wysławiajšcy wszystkie wyczyny i zalety wojewody niedocenianego dotšd wojewody mazowieckiego i polityka PO.
Jacek Kozłowski Europoseł polski Mazowsze głosuje Gdy Jacek startuje - głosi zapadajšcy w pamięć refren tej - nie bójmy się tego napisać - współczesnej "Pieœni o Rolandzie". Po tym œmiałym i literacko odważnym otwarciu następuje w drugiej strofie mocna ekspozycja  skomplikowanej i na pozór paradoksalnej natury charakteru polityka, który jest jednoczeœnie twardy, lecz i ciepły, i otwarty. To wojewoda zdecydowany Niejeden stadion był zamykany Ciepły otwarty na konsultacje I co najgorsze, zawsze ma rację Jak w każdej epickiej opowieœci o herosie mamy też wyjaœnienie pochodzenia i przeszłoœci bohatera (zwróćmy uwagę na innowacyjne podejœcie do rymowania): Studiował w Stanach,  w Polsce skazany Twojš odwagę Jacku kochamy Po czym ten œpiewany poemat wysławia bohaterskie czyny oraz niezwykłš siłę i witalnoœć, którš heroiczny wojewoda wykorzystuje dla dobra ludzkoœci. Daje się zatem Kozłowski poznać jako współczesny Herakles, zdolny do wykonania każdej pracy i poœwięceń. Bliskie ci drogi, zerwane dachy A gdy potrzeba, nosisz worki z piachem Przyœwieca jemu zdrowy tryb życia Po górskich szlakach jak kozica bryka Całoœć zaœ kończy brawurowymkupletem, będšcym chwytajšcš za serce apostrofš do odbiorcy - czyli wyborcy. Biega codziennie, nie tylko do pracy Nie żałujcie głosu z Mazowsza rodacy Nie pożałujemy.
ródło: W Sieci Opinii

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL