Sprawdźmy, ile jest warte NATO

aktualizacja: 04.04.2014, 16:15
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch DM Danuta Matloch

Jeśli PiS wygra eurowybory, to tak naprawdę przegra – mówi Jackowi Nizinkiewiczowi były prezydent.

W środę „Rz" napisała, że Europę podzieli nowa żelazna kurtyna. Polska znajdzie się po jej dobrej stronie. Ukraina – po złej.

Lech Wałęsa, były prezydent, laureat Pokojowej Nagrody Nobla: Nie ma bezpiecznej?i wolnej Polski bez wolnej Ukrainy. Politycy, głównie amerykańscy, nie uczą się na błędach i popełniają nowe. Pierwszy błąd Zachodu kosztował Polskę 50 lat komunizmu. Europa Zachodnia i USA w stosunku do Ukrainy popełniają teraz ten sam błąd. Gdyby tarcza antyrakietowa była rozmieszczona w Polsce, sytuacja byłaby zupełnie inna. Trzeba głośno mówić ?o błędach Baracka Obamy. Stanom Zjednoczonym nie udało się zorganizować świata i dlatego wciąż przegrywamy. Cóż, mamy w USA takich polityków, jakich mamy. Jestem z nich niezadowolony. Solidarność światowa się nie sprawdza. Nie możemy zgodzić się na nową żelazną kurtynę. Nie możemy oddać Ukrainy Putinowi ani dopuścić do podziału Ukrainy. Ale do wojny dopuścić też nie powinniśmy. Solidarnie kraje Zachodu powinny się przeciwstawić Putinowi. Musimy się zorganizować w Europie lepiej i solidarniej. Na USA nie możemy liczyć, bo będziemy wciąż przegrywać.Wkrótce Ukraina wybierze prezydenta...Julia Tymoszenko nie powinna startować, ona nie ma szans na prezydenturę. Ukrainie dzisiaj brakuje przywódcy, który byłby symbolem zmian i na którym można by oprzeć budowanie nowego ładu. Chaos na Ukrainie może się skończyć tym, że o Majdanie będzie się mówiło jako o prowokacji Putina.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE