Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

  • 25.05.2018

Nagrody "Przeglšdu Wschodniego". Prof. Kieżun wśród laureatów

Witold Kieżun
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
W sobotę odbędzie się XXI edycja Nagrody "Przeglšdu Wschodniego". Nagroda im. Aleksandra Gieysztora trafi do prof. Witolda Kieżuna
Uroczyste wręczenie nagród za rok 2013 odbędzie się w sobotę 22 marca o 11.00 w Sali Balowej Pałacu Potockich (wejœcie od ul. Krakowskie Przedmieœcie 32). Laureatów wskazujš specjaliœci od tematyki wschodniej. Analizujš wszystkie ksišżki na ten temat. Na podstawie recenzji odbywa się głosowanie. W tym roku w kategorii Dzieła Krajowe nagroda trafiła do Agnieszki Jankowskiej-Marzec autorki "Między etnografiš a sztukš. Mitologizacja Hucułów i Huculszczyzny w kulturze polskiej XIX i XX wieku".
David Frick zostanie nagrodzony w kategorii Dzieła Zagraniczne. Jest autorem "Kith, Kin & Neighbors. Communities & Confessions in Seventeenth-Century Wilno". Najlepsza w kategorii Dzieje Polaków na Wschodzie była praca "Polskie stowarzyszenia w Sankt Petersburgu, koniec XIX - poczštek XX wieku" Tamary Smirowej. Za całokształt badań Nagrodš Specjalnš został wyróżniony Henryk Wisner. Jury przyznało też Nagrodę im. Aleksandra Gieysztora dla osoby szczególnie zasłużonej w tematyce wschodniej. Został niš wyróżniony Witold Kieżun. W poprzednich edycjach laureatami nagród byli m.in. Bogdan Osadczuk, Paweł Wieczorkiewicz, Anne Applebaum, Łukasz Adamski i Anna Engelking.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL