Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofy

Prowadzšcy śledztwo: malezyjski samolot został porwany

AFP
Eksperci prowadzšcy œledztwo w sprawie zaginionego malezyjskiego samolotu pasażerskiego ustalili, że został on uprowadzony przez osobę, lub osoby, ze znacznym doœwiadczeniem w pilotażu - ujawnił anonimowy funkcjonariusz rzšdu Malezji.
- To jest ostateczne ustalenie, a nie teoria - powiedział. Dodał, że nieustalony porywacz, lub porywacze, wyłšczyli systemy łšcznoœci i skierowali maszynę na nowy kurs i to w taki sposób aby nie została ona wykryta przez radary. Funkcjonariusz malezyjski podkreœlił, że nie wiadomo jakie były motywy porywaczy, ani gdzie samolot został skierowany. Władze nie otrzymały dotychczas żadnych żšdań. Wczoraj Ÿródła w Waszyngtonie ujawniły, że analiza elektronicznych impulsów wysłanych przez zaginiony malezyjski samolot pasażerski wykazała, że po wyczerpaniu paliwa, mógł on spaœć do Oceanu Indyjskiego po zboczeniu z kursu w kierunku zachodnim, lub południowo zachodnim, o co najmniej kilkaset km.
Według tych Ÿródeł, powołujšcych się na dane uzyskiwane przez rzšd USA od osób prowadzšcych œledztwo, nie wyklucza się też innej, chociaż mniej prawdopodobnej możliwoœci, według której samolot poleciał w kierunku Indii, lub archipelagu wysp Andamanów. Impulsy odebrane przez satelity nie zwalajš na jednoznacznš interpretację, ale sš pierwszš konkretnš wskazówkš dotyczšcš losu zaginionego Boeinga 777 należšcego do Malaysia Airlines. W rezultacie nasilono poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Oceanu Indyjskiego. Malezja zwróciła się o nieprzetworzone dane z radarów do sšsiednich krajów: Tajlandii, Indonezji i Indii, które majš bazę lotniczš na Andamanach. Samolot wyleciał do Pekinu ze stolicy Malezji Kuala Lumpur w ubiegłš sobotę. Godzinę po starcie zniknšł z cywilnych radarów nad Morzem Południowochińskim, między Malezjš a Wietnamem. Na pokładzie było 239 osób.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL