Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Malezyjski samolot runšł do morza

AFP
Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines runšł do morza w pobliżu wybrzeża Wietnemu. Na pokładzie było 239 osób - poinformowała w sobotę marynarka wojenna tego kraju
Samolot wystartował w sobotę o 2.40 czasu lokalnego ze stolicy Malezji Kuala Lumpur. Miał dolecieć o 6.30 rano do Pekinu. Kontakt z maszynš urwał się dwie godziny po starcie. Na portalu internetowym wietnamskiego rzšdu podano, że samolot zniknšł w przestrzeni powietrznej kraju. W godzinach popołudniowych samoloty, poszukujšce zaginionego malezyjskiego boeinga, zauważyły plamy paliwa na powierzchni morza.
Chińska agencja Xinhua powołujšc się na chińskie władze lotnicze podaje, że wietnamscy kontrolerzy lotów stracili kontakt z lotem MH370, gdy znajdował się w pobliżu miasta Ho Chi Minh. Zgodnie z trasš lotu samolot miał lecieć na północny-wschód nad Morze Południowochińskie. Chińska agencja prasowa podała, że malezyjska maszyna nie wleciała w przestrzeń powietrznš kontrolowanš przez Chiny, a jej piloci nie kontaktowali się z chińskimi kontrolerami lotów. Władze w Pekinie zadeklarowały pomoc w poszukiwaniach samolotu. Przedstawiciel Malaysia Airlines poinformował, że na pokładzie Boeinga 777-200 znajdowało się 227 pasażerów, w tym dwoje dzieci oraz 12 członków załogi. W sumie, 239 osób z 14 krajów, m.in. 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków i czterech Amerykanów. Linie Malaysia Airlines sš jednymi z najpopularniejszych w Azji. Każdego dnia transportujš blisko 37 tysięcy pasażerów do 80 krajów na œwiecie.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL