Linie lotnicze i lotniska

Malezyjski samolot runął do morza

AFP
Samolot pasażerski linii Malaysia Airlines runął do morza w pobliżu wybrzeża Wietnemu. Na pokładzie było 239 osób - poinformowała w sobotę marynarka wojenna tego kraju
Samolot wystartował w sobotę o 2.40 czasu lokalnego ze stolicy Malezji Kuala Lumpur. Miał dolecieć o 6.30 rano do Pekinu. Kontakt z maszyną urwał się dwie godziny po starcie.
Na portalu internetowym wietnamskiego rządu podano, że samolot zniknął w przestrzeni powietrznej kraju. W godzinach popołudniowych samoloty, poszukujące zaginionego malezyjskiego boeinga, zauważyły plamy paliwa na powierzchni morza.
Chińska agencja Xinhua powołując się na chińskie władze lotnicze podaje, że wietnamscy kontrolerzy lotów stracili kontakt z lotem MH370, gdy znajdował się w pobliżu miasta Ho Chi Minh. Zgodnie z trasą lotu samolot miał lecieć na północny-wschód nad Morze Południowochińskie. Chińska agencja prasowa podała, że malezyjska maszyna nie wleciała w przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez Chiny, a jej piloci nie kontaktowali się z chińskimi kontrolerami lotów. Władze w Pekinie zadeklarowały pomoc w poszukiwaniach samolotu. Przedstawiciel Malaysia Airlines poinformował, że na pokładzie Boeinga 777-200 znajdowało się 227 pasażerów, w tym dwoje dzieci oraz 12 członków załogi. W sumie, 239 osób z 14 krajów, m.in. 153 Chińczyków, 38 Malezyjczyków, 12 Indonezyjczyków, siedmiu Australijczyków i czterech Amerykanów. Linie Malaysia Airlines są jednymi z najpopularniejszych w Azji. Każdego dnia transportują blisko 37 tysięcy pasażerów do 80 krajów na świecie.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL