Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Malicki: rola Julii Tymoszenko się skończyła

Jan Malicki
Fotorzepa, Bartłomiej Zborowski Bartłomiej Zborowski
- Ukrainie potrzeba kogoœ, kto potrafiłby uderzyć pięœciš w stół - powiedział dr Jan Malicki w programie "Wydarzenia Opinie Komentarze" w Polsat News.
Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej UW, był goœciem programu "Wydarzenia Opinie Komentarze" w Polsat News. Komentujšc formowany rzšd Ukrainy powiedział  - Pozytywnš rzeczš jest to, że on nie jest rzšdem œciœle partyjnym. Pozytywnš cechš jest to, że weszli do tego rzšdu ludzie spoza polityki, młodzi ludzie z Majdanu. Ten rzšd jest pozapartyjny. Zbliża się on do pomysłu rzšdu technicznego, który ma za zadanie doprowadzić kraj do wyborów parlamentarnych. Jak stwierdził, w tym wypadku Majdan staje się ważniejszy. Gdyby rzšd nie miał akceptacji Majdanu, nie miałby poparcia Rady Najwyższej. - Uważam, że Jaceniuk nie ma charyzmy i siły, ale jest klasycznym inteligentem z "innego œwiata" dla Kijowa. Ukrainie potrzeba raczej kogoœ, kto potrafiłby pięœciš uderzyć w stół  - powiedział dr Jan Malicki.
- Wydaje mi się, że rola Julii Tymoszenko się skończyła. Przyjęcie jej na Majdanie było stosunkowo zimnie, Majdan nie pozwoli, żeby ktoœ się do niego podłšczał, a tym bardziej nim kierował. Majdan nie chce słyszeć takich słów, że czegoœ mu nie wolno - skomentował. Na pytanie Bogusława Chraboty o to, co oznacza powołanie odpowiednika polskiego CBA, Malicki odpowiedział - To same dobre rzeczy. Myœlę, że ten urzšd będzie oczyszczał życie polityczne na Ukrainie. - Przyszłoœć Krymu zależy od tego, co zrobi i jak szybko rzšd ustabilizuje kraj, co zrobi armia ukraińska. Najważniejsza rola przypada Waszyngtonowi. Potrzebny jest telefon prezydenta Obamy na Kreml - takimi słowami skomentował pytanie prowadzšcego o możliwy rozpad Ukrainy.
ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL