Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

Poważny wypadek na treningu w Soczi. Rosjanka złamała kręgosłup

AFP
Złamany kręgosłup z przemieszczeniem - taki był skutek upadku Rosjanki Marii Komissarowej podczas treningu skicrossu w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Wieczorem w szpitalu zawodniczkę odwiedził prezydent Władimir Putin.
Komissarowa odzyskała już przytomnoœć. Wczeœniej przeszła operację, która trwała szeœć i pół godziny. Rzecznik prasowy rosyjskiej federacji Michaił Wierzba poinformował, że narciarka złamała dwunasty kręg piersiowy w dolnym odcinku kręgosłupa. Prosto ze stoku przewieziono jš do szpitala w Rosa Chutor, gdzie zapadła decyzja o natychmiastowej operacji. Wieczorem Komissarowš odwiedził prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. "Życzył jej szybkiego powrotu do zdrowia" - oœwiadczył rzecznik Kremla.
Według ostatniego komunikatu federacji rosyjskiej stan zdrowia Komissarowej jako "poważny, ale stabilny". Kolejna prognoza ma być przekazana najwczeœniej za trzy, cztery dni. Niewykluczone, że na dalsze leczenie zawodniczka zostanie przewieziona do Moskwy lub za granicę. Był to pierwszy tak groŸny wypadek podczas igrzysk w Soczi. 23-letnia Komissarowa przewróciła się na "falach", serii muld na trasie skicrossu. Rosjanka nie jest utytułowanš zawodniczkš. Nie startowała jeszcze wczeœniej w igrzyskach, ani też w mistrzostwach globu. W Pucharze Œwiata udało jej się raz stanšć na podium - w 2012 roku. W ankiecie, przygotowanej na potrzeby igrzysk, Komissarowa zamieœciła swoje hasło: "Kto nie ryzykuje, nie pije szampana". Cztery lata temu, w dniu rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Vancouver, zginšł podczas treningu gruziński saneczkarz Nodar Kumaritaszwili. Przy prędkoœci około 140 km na godzinę przewrócił się, wypadł z toru i uderzył w jeden z podtrzymujšcych dach obiektu słupów, które nie były odpowiednio zabezpieczone. To jedyny dotychczas przypadek œmierci sportowca w czasie zawodów lub treningów na zimowych igrzyskach olimpijskich. W skicrossie w Soczi wystartuje jedna Polka - Karolina Riemen-Żerebecka.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL