PO podzielona w sprawie WSI. Komorowski: Miałem kontakty, jako przełożony

aktualizacja: 23.01.2014, 13:22
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Politycy związani z partią rządzącą inaczej rozkładają akcenty w sprawie ewentualnego powołania komisji w sprawie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Postawę PiS w tej sprawie krytykował wczoraj prezydent Bronisław Komorowski

Równie zdecydowanie za powstaniem komisji śledczej opowiedział się dziś w Radiu Zet europoseł PO Jacek Protasiewicz.

– Mamy do czynienia z ewidentnym naruszeniem prawa, dóbr osobistych, wyrokami sądowymi, a okazuje się, że w wyniku pewnej ekwilibrystyki prawnej nie można postawić Macierewiczowi zarzutów za to, co spartaczył. Prowadząca wywiad spytała go o wczorajszą wypowiedź premiera, który zastrzegał, że priorytetem powinno być bezpieczeństwo państwa. Polityk w odpowiedzi stwierdził, że prace komisji mogą być niejawne. – Mogłaby się odbywać bez udziału dziennikarzy i obecności kamer i mikrofonów. Na pewno ktoś musi poważnie rozliczyć Macierewicza za to, co wyprawiał pełniąc funkcję rządową – stwierdził wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.Nieco bardziej sceptyczny był minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. - Jestem ostrożny wobec tego pomysłu i uważam, że z punktu widzenia wpływu na bezpieczeństwo państwa trzeba go rozważyć, a nie z punktu widzenia jakiegoś doraźnego sukcesu czy doraźnego show - stwierdził gość RMF FM.Siemoniak stwierdził, że 2006 r. zagłosowałby za rozwiązaniem WSI, ale przeciw ujawnieniu raportu.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE