Notatki Jana Pawła II zostaną opublikowane. Wbrew jego woli

aktualizacja: 21.01.2014, 18:40
Foto: public domain

Notatki papieża Jana Pawła II zgodnie z jego wolą miały spłonąć. Zostaną jednak wydrukowane i 5 lutego trafią do księgarń.

Rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwałem, proszę rozdać wedle uznania. Notatki osobiste spalić - zaznaczył Jan Paweł II w testamencie.
Kardynał Stanisław Dziwisz nie spełnił jednak woli Ojca Świętego.
Jak tłumaczy kardynał Dziwisz "zapiski są kluczem do zrozumienia duchowości papieża-Polaka". Są także głównym dokumentem w procesie kanonizacyjnym.
Papież zapisywał w dwóch zeszytach wszystkie swoje przemyślenia. Wydawca informuje, że zapiski papieża dokumentują jego życie i myśli. Są tam też informacje z codziennego życia i o przyjaciołach papieża.
Książka ukaże się 5 lutego nakładem wydawnictwa Znak.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE