Notatki Jana Pawła II zostaną opublikowane. Wbrew jego woli
aktualizacja: 21.01.2014, 18:40

Notatki papieża Jana Pawła II zgodnie z jego wolą miały spłonąć. Zostaną jednak wydrukowane i 5 lutego trafią do księgarń.

Rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwałem, proszę rozdać wedle uznania. Notatki osobiste spalić - zaznaczył Jan Paweł II w testamencie. Kardynał Stanisław Dziwisz nie spełnił jednak woli Ojca Świętego. Jak tłumaczy kardynał Dziwisz "zapiski są kluczem do zrozumienia duchowości papieża-Polaka". Są także głównym dokumentem w procesie kanonizacyjnym. Papież zapisywał w dwóch zeszytach wszystkie swoje przemyślenia. Wydawca informuje, że zapiski papieża dokumentują jego życie i myśli. Są tam też informacje z codziennego życia i o przyjaciołach papieża. Książka ukaże się 5 lutego nakładem wydawnictwa Znak.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

Banner

POLECAMY

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

KOMENTARZE

Komentarz dnia

Cieślak: "Vinyl" czyli powrót do lat 70-tych