Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

Słynna skrzypaczka wystartuje na igrzyskach w Soczi

www.telegraph.co.uk
Brytyjska skrzypaczka i kompozytorka Vanessa-Mae wystartuje na igrzyskach w Soczi. Będzie reprezentować Tajlandię, w której urodził się jej ojciec
Vanessa-Mae znana głównie ze swoich występów na scenie, wystartuje w Soczi w konkurencji narciarstwa alpejskiego. Brytyjka będzie rywalizować na igrzyskach pod nazwiskiem swojego ojca - Vanakorn. Skrzypaczka trenuje do igrzysk od 2010 roku i jak sama mówi sprawia jej to ogromnš radoœć. - To było moje wielkie marzenie, mam nadzieję, że ludzie to zaakceptujš. Chcę dać z siebie wszystko - powiedziała Mae. Obecne warunki kwalifikacji do igrzysk, gwarantujš państwom, które nie majš swoich reprezentantów w najlepszej 500. na œwiecie, możliwoœć wystawienia jednego mężczyzny i jednej kobiety w slalomie i slalomie gigancie.
- Ludzie sš zaskoczeni, gdy widzš mnie na zawodach, ale to było moim marzeniem gdy miałam 14 lat i naprawdę pokochał narciarstwo. Jestem zdeterminowana, by to osišgnšć. Chciałam wystartować jako reprezentantka Tajlandii, bo jest we mnie coœ, czego jeszcze nie pokazałam - bycie Tajkš. - Nie mam złudzeń, że mogę sięgnšć po medal lub nawet zakwalifikować się do najlepszej setki na œwiecie - dodaje. Vanessa, której pełne imię i nazwisko brzmi Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson, urodziła się w Singapurze. Jej matka pochodzi z Chin, a ojciec z Tajlandii. Majšc cztery lata przeprowadziła się z matkš do Wielkiej Brytanii. Skrzypaczka ma dwa paszporty - brytyjski i tajlandzki. Na nartach zaczęła jeŸdzić w wieku czterech lat, w tym samym wieku rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Rok póŸniej zaczęła grać na skrzypcach. Muzyka stała w jej życiu na pierwszym miejscu. - Cieszę się, że zaczęłam swojš karierę muzycznš w tak młodym wieku. Teraz mam czas na skupieniu się na moich zainteresowaniach - powiedział Mae. Już jako dziecko została nazwana "młodym Paganinim", gdy majšc osiem lat została najmłodszš uczennicš w Centralnym Konserwatorium Muzycznym w Pekinie. Pięć lat póŸniej, jako najmłodsza w historii, zagrała koncerty Beethovena i Czajkowskiego. W swojej karierze sprzedała ponad 10 milionów płyt. - Żyjšc marzeniami, rywalizujšc na stoku, jest niesamowicie, ale najlepsza rzecz na œwiecie to występowanie na scenie i tworzenie muzyki - powiedziała Mae.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL