Słynna skrzypaczka wystartuje na igrzyskach w Soczi

aktualizacja: 20.01.2014, 13:56
Słynna skrzypaczka wystartuje na igrzyskach w Soczi
Słynna skrzypaczka wystartuje na igrzyskach w Soczi
Foto: www.telegraph.co.uk

Brytyjska skrzypaczka i kompozytorka Vanessa-Mae wystartuje na igrzyskach w Soczi. Będzie reprezentować Tajlandię, w której urodził się jej ojciec

Vanessa-Mae znana głównie ze swoich występów na scenie, wystartuje w Soczi w konkurencji narciarstwa alpejskiego. Brytyjka będzie rywalizować na igrzyskach pod nazwiskiem swojego ojca - Vanakorn.

Skrzypaczka trenuje do igrzysk od 2010 roku i jak sama mówi sprawia jej to ogromną radość. - To było moje wielkie marzenie, mam nadzieję, że ludzie to zaakceptują. Chcę dać z siebie wszystko - powiedziała Mae. Obecne warunki kwalifikacji do igrzysk, gwarantują państwom, które nie mają swoich reprezentantów w najlepszej 500. na świecie, możliwość wystawienia jednego mężczyzny i jednej kobiety w slalomie i slalomie gigancie.- Ludzie są zaskoczeni, gdy widzą mnie na zawodach, ale to było moim marzeniem gdy miałam 14 lat i naprawdę pokochał narciarstwo. Jestem zdeterminowana, by to osiągnąć. Chciałam wystartować jako reprezentantka Tajlandii, bo jest we mnie coś, czego jeszcze nie pokazałam - bycie Tajką. - Nie mam złudzeń, że mogę sięgnąć po medal lub nawet zakwalifikować się do najlepszej setki na świecie - dodaje.Vanessa, której pełne imię i nazwisko brzmi Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson, urodziła się w Singapurze. Jej matka pochodzi z Chin, a ojciec z Tajlandii. Mając cztery lata przeprowadziła się z matką do Wielkiej Brytanii. Skrzypaczka ma dwa paszporty - brytyjski i tajlandzki.

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE