Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Putin: Igrzyska w Soczi majš wymiar moralny

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że dla narodu rosyjskiego nadchodzšce igrzyska olimpijskie w Soczi majš wymiar moralny. Zaprzeczył też, że imprezę traktuje ambicjonalnie.
- Nadchodzšce igrzyska olimpijskie majš dla narodu rosyjskiego specyficzny wymiar moralny - oœwiadczył Putin podczas spotkania z krajowymi i zagranicznymi dziennikarzami. Komunikat z tego spotkania opublikował Kreml. - Po upadku Zwišzku Radzieckiego i trudnych wydarzeniach na Kaukazie, w ogólnym stanie naszego społeczeństwa dominuje przygnębienie i pesymizm - mówił Putin. - Musimy się zaczšć weselić, musimy sobie dowieœć, że jesteœmy w stanie podołać organizacji tak wielkiej i znaczšcej imprezy, jakš sš igrzyska olimpijskie - przekonywał rosyjski prezydent. Na igrzyska, które majš się zaczšć  7 lutego w czarnomorskim kurorcie Soczi, pada cień i antygejowskich przepisów uchwalonych przez Dumę, i ostatnich kilku krwawych zamachów, do których doszło w regionach niedaleko położonych od Soczi, przede wszystkim dwukrotny zamach w Wołgogradzie. Życie straciło w nich ponad trzydzieœci osób.
Do tego doszło kolejne zagrożenie - w Soczi trwajš poszukiwania kobiety przeszkolonej na terrorystkę samobójczynię, 22-letniej Ruzany Ibragimowej pochodzšcej z Osetii Północnej. W rozmowie z dziennikarzami prezydent Władimir Putin zaprzeczył, że igrzyska zimowe w Soczi, które kosztowały już Rosję ponad 50 miliardów dolarów, sš dla niego sprawš jego prywatnych ambicji. - Oczywiœcie, kiedy widzę, jakš potężnš pracę włożyliœmy w przygotowanie tej imprezy, jest to dla mnie miłym powodem do dumy i zadowolenia. Ale zapewniam, że zadowolony jestem przede wszystkim z tego, że sš to działania w interesie naszego narodu - zapewnił Władimir Putin. Pełna wersja wywiadu z prezydentem Rosji zostanie przedstawiona jutro - brzmi komunikat Kremla. Putin: nie możemy okazać słaboœci w obliczu terroru
ródło: RIA NOVOSTI

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL