Fronda zdejmuje Michalkiewicza. Braun oburzony, obrażają Terlikowskiego

aktualizacja: 17.01.2014, 13:54
Foto: ROL

Felieton Stanisława Michalkiewicza został zdjęty z portalu Fronda.pl. Decyzja Tomasza Terlikowskiego ściągnęła zarzuty o cenzurę i obraźliwe ataki na redaktora naczelnego portalu

Kiedy "Gazeta Wyborcza" przytoczyła fragment felietonu Michalkiewicza, w którym napisał o "chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu", Terlikowski wydał oświadczenie.
"Tekst Stanisława Michalkiewicza, przedrukowany z portalu Prawy.pl, nie powinien znaleźć się na naszych stronach. Jego opublikowanie i przytoczenie skandalicznych słów o czasowo zamkniętych obozach koncentracyjnych było poważnym błędem, za który przepraszam. Gdy tylko dotarła do mnie informacja o tym tekście natychmiast podjąłem decyzję o jego usunięciu" - przekonywał na jednym z portali społecznościowych.
Zapewnił, że Michalkiewicz nie będzie pojawiał się już na łamach Frondy. To z kolei wywołało reakcję Grzegorza Brauna. Reżyser w ramach solidarności z Michalkiewiczem, zażądał, by Fronda nie cytowała również jego.
"Najuprzejmiej proszę o usunięcie aktualnie eksponowanej tam mojej wypowiedzi (tj. wywiadu, jakiego udzieliłem ostatnio Katolickiemu Stowarzyszeniu Dziennikarzy). Najuprzejmiej proszę o unikanie jakichkolwiek zapożyczeń i przedruków odnoszących się do mnie również w przyszłości – jak długo obowiązywać będą u Was cenzorskie zapisy w rodzaju tego, który dotyczyć ma Stanisława Michalkiewicza" - przekonuje w oświadczeniu, które rozsyła KSD.
Braun nazywa Michalkiewicza jednym z "z najwyborniejszych felietonistów w dziejach polszczyzny". Z kolei Terlikowski jest obrzucany przez anonimowych internautów wyzwiskami. Poinformował o tym w kolejnym wpisie.
"No i zaczęła się jazda. Grzegorz Braun zaczął do mnie pisać "tow. red.", ale to i tak nic, bo najciekawsze są anonimy, które dostaje. Sformułowanie "ty, żydowska k..." jest jednym z łagodniejszych" - przytacza publicysta.
 
 
Ostatnio na portalu Fronda.pl można było zobaczyć film, na którym Terlikowski pali karty tarota
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE