Igrzyska w Soczi: Natychmiastowe wizy dla obcokrajowców

aktualizacja: 31.12.2013, 14:58
Rosyjska sztafeta olimpijska
Rosyjska sztafeta olimpijska
Foto: AFP

Cudzoziemcy, którzy planują uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich w Soczi, będą mogli uzyskać rosyjską wizę już w dniu złożenia o nią wniosku.

Poinformował dziś o tym wiceszef rosyjskiego MSZ, Władimir Titow. Decyzja ta ma radykalnie skrócić czas oczekiwania na rosyjską wizę, który zwykle wynosi od kilku dni do kilku tygodni.
Titow powiedział, że nowa tymczasowa procedura powstała specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich, a z tej okazji w rosyjskich ambasadach i konsulatach stworzono w tym celu specjalną komórkę.
- W tych naszych zagranicznych placówkach, gdzie spodziewamy się największej liczby wniosków o wizy z okazji igrzysk, będzie wdrożona specjalna procedura przyspieszająca decyzję o przyznawaniu dokumentu - powiedział Titow. - Oznacza to, że wiza będzie wydawana w tym samym dniu, w którym osoba zainteresowana wyjazdem do Soczi złoży o nią wniosek.
- Szczegółowe informacje na temat procedury można znaleźć na stronie internetowej rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także na stronach konsulatów rosyjskich i centr wizowych - poinformował Titow.
Igrzyska Olimpijskie w Soczi zaczynają się 7 lutego.
Soczi 2014 - przygotowania
Komentarz dnia
Żródło: RIA NOVOSTI

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE