Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sporty zimowe

Igrzyska w Soczi: Natychmiastowe wizy dla obcokrajowców

Rosyjska sztafeta olimpijska
AFP
Cudzoziemcy, którzy planujš uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich w Soczi, będš mogli uzyskać rosyjskš wizę już w dniu złożenia o niš wniosku.
Poinformował dziœ o tym wiceszef rosyjskiego MSZ, Władimir Titow. Decyzja ta ma radykalnie skrócić czas oczekiwania na rosyjskš wizę, który zwykle wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Titow powiedział, że nowa tymczasowa procedura powstała specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich, a z tej okazji w rosyjskich ambasadach i konsulatach stworzono w tym celu specjalnš komórkę. - W tych naszych zagranicznych placówkach, gdzie spodziewamy się największej liczby wniosków o wizy z okazji igrzysk, będzie wdrożona specjalna procedura przyspieszajšca decyzję o przyznawaniu dokumentu - powiedział Titow. - Oznacza to, że wiza będzie wydawana w tym samym dniu, w którym osoba zainteresowana wyjazdem do Soczi złoży o niš wniosek.
- Szczegółowe informacje na temat procedury można znaleŸć na stronie internetowej rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także na stronach konsulatów rosyjskich i centr wizowych - poinformował Titow. Igrzyska Olimpijskie w Soczi zaczynajš się 7 lutego. Soczi 2014 - przygotowania
ródło: RIA NOVOSTI

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL