Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œwiat

Ukraińska dziennikarka brutalnie pobita

youtube
Ukraińska dziennikarka Tetiana Czornowoł została brutalnie pobita. Czornowoł pisała o nadużyciach władz i korupcji. „Ukraińska Prawda": za zleceniodawców pobicia uważamy polityków opisywanych w jej artykułach
Wczoraj dziennikarka opublikowała artykuł "Tu mieszka kat", w którym zamieœciła adres oraz zdjęcia posiadłoœci szefa MSW Witalija Zacharczenki, obarczanego odpowiedzialnoœciš za używanie przez milicję siły wobec uczestników antyrzšdowych protestów. Wczeœniej Czornowoł pisała między innymi o podkijowskiej rezydencji Wiktora Janukowycza orz o ludziach z jego najbliższego otoczenia. „Wszystkie te osoby, dopóki (milicja - red.) nie ustali, kim byli napastnicy, uważamy za zleceniodawców napadu na Tetianę" - pisze portal „Ukraińska Prawda", dla którego publikowała dziennikarka.
34-letnia dziennikarka została pobita w nocy, gdy wracała do domu w jednej z podkijowskich wsi. W pewnym momencie zauważyła, że za jej samochodem jedzie jeep. Gdy próbowała zawrócić, jeep staranował jej auto. Dziennikarka zatrzymała się, z jeepa wybiegły dwie osoby i rozbiły przedniš szybę w jej samochodzie. Czornowoł próbowała uciekać jednak napastnicy dogonili jš i pobili. Napastnicy zostawili dziennikarkę w miejscu zdarzenia. Tam znaleŸli jš milicjanci z drogówki, którzy przewieŸli jš do szpitala. Kobieta trafiła do szpitala o 4 nad ranem. Ma wstrzšs mózgu, złamany nos i nie może się sama poruszać. Czornowoł brała aktywny udział w trwajšcych od ponad miesišca proeuropejskich i antyrzšdowych protestach. Na wieœć o pobiciu Czornowił ludzie zgromadzeni na Majdanie Niepodległoœci ruszyli przed siedzibę MSW. Domagajš się tam dymisji ministra Zacharczenki, którego oskarżajš o prowadzenie "przestępczej działalnoœci" wobec obywateli własnego kraju. Poniżej zamieszczamy wideo, udostępnione na portalu „Ukraińska Prawda"
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL