Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Wydrukuj sobie pistolet

Możliwoœć wytwarzania przedmiotów z metalu w domowej trójwymiarowej drukarce pozwoli ??na produkcję broni w warunkach amatorskich.
AFP
Możliwoœć wytwarzania przedmiotów z metalu w domowej trójwymiarowej drukarce pozwoli na produkcję broni w warunkach amatorskich.
Dostępne dziœ tanie trójwymiarowe drukarki pozwalajš na wykonywanie dowolnych przedmiotów z tworzyw sztucznych. Prof. Joshua Pearce, specjalista inżynierii materiałowej i komputerowej z Michigan Technological University, skonstruował drukarkę wykorzystujšcš metal. Koszt jej budowy nie przekroczył 1500 dolarów. – Oczekuję szybkiego postępu, gdy społecznoœć entuzjastów otrzyma nowy rodzaj drukarek – mówi prof. Pearce. – Podobnie było wtedy, gdy byliœmy œwiadkami niesamowitego rozwoju drukarek pracujšcych w plastiku. W miesišc powstanie urzšdzenie lepsze od naszego – gwarantuję to. Wszystkie częœci drukarki skonstruowanej przez zespół Pearce'a i oprogramowanie do jej sterowania sš dostępne na rynku.
Osišgnięcie budzi obawy prof. Pearce'a. Uważa on, że szybko znajdš się też chętni do wykorzystania drukarek do celów niezgodnych z prawem.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL