Wydrukuj sobie pistolet

aktualizacja: 03.12.2013, 06:30
Możliwość wytwarzania przedmiotów z metalu w domowej trójwymiarowej dr...
Możliwość wytwarzania przedmiotów z metalu w domowej trójwymiarowej drukarce pozwoli ??na produkcję broni w warunkach amatorskich.
Foto: AFP

Możliwość wytwarzania przedmiotów z metalu w domowej trójwymiarowej drukarce pozwoli na produkcję broni w warunkach amatorskich.

Dostępne dziś tanie trójwymiarowe drukarki pozwalają na wykonywanie dowolnych przedmiotów z tworzyw sztucznych. Prof. Joshua Pearce, specjalista inżynierii materiałowej i komputerowej z Michigan Technological University, skonstruował drukarkę wykorzystującą metal. Koszt jej budowy nie przekroczył 1500 dolarów.
– Oczekuję szybkiego postępu, gdy społeczność entuzjastów otrzyma nowy rodzaj drukarek – mówi prof. Pearce. – Podobnie było wtedy, gdy byliśmy świadkami niesamowitego rozwoju drukarek pracujących w plastiku. W miesiąc powstanie urządzenie lepsze od naszego – gwarantuję to.
Wszystkie części drukarki skonstruowanej przez zespół Pearce'a i oprogramowanie do jej sterowania są dostępne na rynku.
Osiągnięcie budzi obawy prof. Pearce'a. Uważa on, że szybko znajdą się też chętni do wykorzystania drukarek do celów niezgodnych z prawem.
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE