Społeczeństwo

Minister wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba po spotkaniu z Radą Krajową Kół Gospodyń Wiejskich zapowiedział stworzenie specjalnej grupy ekspertów z udziałem przedstawicieli resortu, która zajmie się wypracowaniem najkorzystniejszych dla Kół Gospodyń Wiejskich zapisów w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.
W wyniku tych zapisów Koła Gospodyń Wiejskich będą miały uproszczoną ścieżkę formalno – prawną pozyskiwania unijnych pieniędzy wykorzystywanych na swoją działalność.
Podczas spotkania z organizacjami rolniczymi ze środowisk wiejskich, w tym również z KGW, Kalemba zapowiedział: „Zrobimy wszystko żeby w taki sposób zapisać PROW, aby organizacje Kół Gospodyń Wiejskich mogły bez skomplikowanych procedur korzystać z dobrodziejstw PROW. W najbliższych dniach wydam polecenie, aby zespół związkowych ekspertów we współpracy z MRiRW przygotował zapisy". Dzięki temu KGW będą mogły dostawać pieniądze z grantów i unijnych programów na obecną działalność  i na jej rozwój - krzewienie kultury, popularyzację regionalnych obrzędów, działalność kulturalną, oświatową i edukacyjną, a także na projekty kulinarne (wytwarzanie regionalnych potraw i produktów spożywczych).
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL