Minister wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

aktualizacja: 22.09.2013, 12:04

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba po spotkaniu z Radą Krajową Kół Gospodyń Wiejskich zapowiedział stworzenie specjalnej grupy ekspertów z udziałem przedstawicieli resortu, która zajmie się wypracowaniem najkorzystniejszych dla Kół Gospodyń Wiejskich zapisów w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.

W wyniku tych zapisów Koła Gospodyń Wiejskich będą miały uproszczoną ścieżkę formalno – prawną pozyskiwania unijnych pieniędzy wykorzystywanych na swoją działalność.
Podczas spotkania z organizacjami rolniczymi ze środowisk wiejskich, w tym również z KGW, Kalemba zapowiedział: „Zrobimy wszystko żeby w taki sposób zapisać PROW, aby organizacje Kół Gospodyń Wiejskich mogły bez skomplikowanych procedur korzystać z dobrodziejstw PROW. W najbliższych dniach wydam polecenie, aby zespół związkowych ekspertów we współpracy z MRiRW przygotował zapisy".
Dzięki temu KGW będą mogły dostawać pieniądze z grantów i unijnych programów na obecną działalność  i na jej rozwój - krzewienie kultury, popularyzację regionalnych obrzędów, działalność kulturalną, oświatową i edukacyjną, a także na projekty kulinarne (wytwarzanie regionalnych potraw i produktów spożywczych).
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE