Egzamin sędziowski i prokuratorski w sierpniu i wrześniu 2013 dla aplikantów KSSiP

aktualizacja: 01.08.2013, 17:12
Pierwszy egzamin sędziowski i prokuratorski dla aplikantów Krajowej Sz...
Pierwszy egzamin sędziowski i prokuratorski dla aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury już w w sierpniu br.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński Kuba Kamiński

W sierpniu tego roku po raz pierwszy do egzaminu sędziowskiego i prokuratorskiego przystąpią aplikacji Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Do egzaminu sędziowskiego dopuszczono 134 osoby, z czego 70 osób to aplikanci pierwszego, najstarszego rocznika KSSiP. Pozostali kandydaci to referendarze sądowi z trzyletnim stażem pracy i asystenci sędziego ze stażem czteroletnim na tym stanowisku.

Do egzamin prokuratorskiego natomiast dopuszczono 74 zdających najstarszego rocznika aplikacji prokuratorskiej. Zarówno egzamin sędziowski, jak i prokuratorski odbędą się w dwóch częściach. Część pisemna będzie trwać 2 dni, a po jej zdaniu odbędzie się egzamin ustny.

Co będzie na egzaminie?

Pisemny egzamin sędziowski odbędzie się 6-7 sierpnia 2013 r. W pierwszym dniu kandydaci na sędziów będą sporządzać projekt orzeczenia wraz z uzasadnieniem w sprawie karnej. Dzień drugi obejmie przygotowanie projektu orzeczenia w sprawie cywilnej z uzasadnieniem.Pierwsza cześć egzaminu prokuratorskiego odbędzie się 8-9 sierpnia br. W pierwszym dniu zdający napiszą apelacje do wyroku w sprawie karnej. W dniu następnym aplikanci prokuratorscy sporządzą dwa pisma. Będzie to pozew, wniosek albo apelacja w sprawie cywilnej oraz sprzeciw bądź skargę do wojewódzkiego sadu administracyjnego.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE