Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Teatr

Rozgubieni - spektakl Fundacji

materiały prasowe
Spektakl "Rozgubieni" - mozaika przeplatajšcych się ze sobš historii osób zaginionych i ich poszukiwań już jutro w Strefie WolnoSłowa.
Aktorzy zapraszajš publicznoœć do aktywnego udziału w przedstawieniu, razem z nimi, w okolicy Skweru Wiecha na warszawskim Targówku, będš szukać trzech zagubionych postaci- ukraińskiego dziennikarza z Charkowa, Polki, która wyjechała za pracš do Wielkiej Brytanii, Argentynki, która od 20 lat nie ustaje w poszukiwaniach córki. Zobacz galerię zdjęć Autor "Rozgubionych" zadaje pytania - Co dzieje się z osobami, które "stracimy z oczu", kto je widział ostatni raz i gdzie, dlaczego zniknęły, wyjechały i dlaczego œlad po nich zaginšł? - "Rozgubieni" to siódmy spektakl Fundacji Strefa WolnoSłowa w cišgu półtorarocznej działalnoœci. Drugi w przestrzeni miejskiej – mówi Tomasz Gromadka, dramaturg i członek fundacji. – Tym razem nie poruszamy tematów zwišzanych z migracjš, bohaterami przedstawienia sš osoby zaginione w różnych okolicznoœciach i ludzie ich poszukujšcy. Scenariusz powstał na podstawie prawdziwych historii z Polski, Argentyny i Ukrainy. Od wrzeœnia fundacja Strefa WolnoSłowa rozpoczyna dwuletni, międzynarodowy projekt „The Citty Ghettos Of Today" badajšcy imigranckie dzielnice w europejskich miastach – Paryżu, Bolonii, Berlinie, Helsinkach i Warszawie.
Fundacja Strefa WolnoSłowa tworzy teatr złożony z cudzoziemców i Polaków zainteresowanych tematykš uchodŸczš. "Rozgubionych" przygotowali na wielokulturowych warsztatach. Występujš: Dmytrii Badahos, Barbara Buksińska, Radosław Czubacki, Dima Fedorenko, Alvaro Figuero, Barbara Herman, Elżbieta Jankowska, Barbara Jędraszko, Izabela Kołodziejczyk, Rafał Kosiński, Marina Kotnova-Tsedronska, Artem Kozlov, Veranika Los, Ioana Maciejewska, Martyna Matuszewska, Łukasz Prusiński, Helena Rajch, Julia Semczuk, Hanna Strzałkowska, Stanisław Szewczyk, Ewelina Szmołda, Małgorzata Szymańska, Mikołaj Szymański,  Zuzanna Œmiechowska, Magdalena Wiszniewska,Marina Vashevich, Bojan Vasilevski, Abdellah Yamani, Yevhen Zavada, Łukasz Zdunek, Oleska Zoloto-wa. Seniorzy z Dzielnicy Targówek. Dramaturgia: Tomasz Gromadka Reżyseria: Alicja Borkowska Współpraca: Joanna Szyndler, Weronika Chinowska 27 lipca, godz. 18.00 – spotkanie przy przystanku autobusowym "Myszkowska" na skrzyżowaniu ulicy Gorzykowskiej i Myszkowskiej. Wstęp wolny. Spektakl jest dofinansowany ze œrodków otrzymanych z Dzielnicy Targówek M.st. Warszawy.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL