Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

B787:nowe baterie przed końcem maja

Bloomberg
Boeing wykonał już w 90 proc,. wymianę systemów baterii w B787, a zakończy jš do końca przyszłego tygodnia - ogłosił na konferencji dla inwestorów w Waszyngtonie szef pionu samolotów cywilnych Ray Conner
Powiedział zebranym, że w programie B787  doszło teraz do dużej dynamiki po przestoju spowodowanym uziemieniem wydanych już samolotowy. - Wychodzimy z zakrętu - dodał. Tempo produkcji wzrosło do 7 sztuk miesięcznie, koncern zmierza planowo0 do 10 sztuk co miesišc pod koniec roku. Ogólnie Boeing spodziewa się osišgnšć zakładanš produkcję 60 samolotów do końca roku. Rozwišzano też problemy z systemem dostaw, funkcjonuje teraz normalnie. Prezes Boeinga, Jim McNerney poinformował, że zainteresowanie klientów następnš wersjš samolotu szerokokadłubowego B777X jest duże i stale roœnie. Przewiduje więc oficjalne uruchomienie programu produkcji jeszcze w tym roku. Koncern zaczšł oferować ten model klientom od 2 maja.
Ray Conner dodał, że nie zrezygnował jeszcze z możliwej sprzedaży tych maszyn British Airways, mimo zamówienia przez tego przewoŸnika w kwietniu 18 samolotów A350-1000 o wartoœci 6 mld dolarów. - Gra jeszcze nie skończona, mamy zamiar wygrać jš - powiedział. Jego zdaniem, BA była bardzo, bardzo zainteresowana B777X ze względu na dużš liczbę B747 w swej flocie. Prezes McNerey poinformował na konferencji, że B787-9X, wydłużona wersja Dreamlinera wykona pierwszy lot w tym roku, jako zaplanowano. Szef pionu finansowego koncernu Greg Smith ucieszył inwestorów zapowiedziš  zwrotu ok.80 proc. wypracowanej gotówki akcjonariuszom w postaci dywidendy i po skupieniu z rynku akcji koncernu. Operacje te nie zmniejszš bilansu gotówkowego Boeinga ok.11 mld dolarów,  bo w tym roku koncern zamierza wypracować ponad 8 mld wolnej gotówki.
ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL