1 maja premiera tulipana Aleksander Kwaśniewski

aktualizacja: 24.04.2013, 17:00
Aleksander Kwaśniewski

Hodowca tulipanów z Wielkopolski, który nowym odmianom nadaje imiona par prezydenckich, kolejny kwiat nazwie "Aleksander Kwaśniewski"

Przed rokiem swoją premierę miał kwiat noszący imię Jolanty Kwaśniewskiej. To ona też, w zastępstwie męża, weźmie udział w oficjalnej premierze nowej odmiany.

Właściciel gospodarstwa ogrodniczego Bogdan Królik zastrzegł, że do chwili premiery nie zdradzi wyglądu i koloru nowej odmiany. - Będzie to bardzo dorodny tulipan, zdrowy, w pełnej elegancji, pasujący doborem kolorystycznym do "Jolanty Kwaśniewskiej" - zapewnił. Przypomniał, że tulipan "Jolanta Kwaśniewska" jest koloru różowego.
W gospodarstwie ogrodniczym w Chrzypsku Wielkim hodowane są także tulipany "Maria Kaczyńska", "Lech Kaczyński" i "Anna Komorowska".- Kolejne, prezentowane u nas odmiany mają imiona par prezydenckich. Gdy w 2008 roku premierę miał tulipan "Maria Kaczyńska+, zdecydowaliśmy o nazwaniu następnej odmiany imieniem jej męża. Będzie również tulipan "Bronisław Komorowski", imię zostanie oficjalnie nadane, gdy pan prezydent zakończy urzędowanie - powiedział Królik.Nowe odmiany tulipanów powstają 15-20 lat. Jak zapewnił Królik, o nadaniu tulipanowi imienia Kwaśniewskiego decydowano przed rokiem. Nikt wówczas nie przypuszczał, że premiera tej odmiany tulipana zbiegnie się z wzmożoną aktywnością polityczną jego imiennika.
Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE