Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Joanna Schmidt: Zawiedliśmy. Potrzebna weryfikacja

Fotorzepa, Marta Bogacz
Joanna Schmidt z Nowoczesnej przeprosiła za postawę swojej partii podczas głosowania nad projektem "Ratujmy Kobiety 2017", liberalizujšcym prawo aborcyjne.

Sejm odrzucił projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" zakładajšcy liberalizację przepisów ws. aborcji. Zabrakło 9 głosów, by projekt trafił do sejmowej komisji. Nie głosowało w tej sprawie 10 posłów Nowoczesnej.

Po odrzuceniu projektu, troje posłów Nowoczesnej - Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski - zawiesiło członkostwo w klubie.

W TVN24 Schmidt mówiła o przyszłoœci Nowoczesnej. - To jest sygnał dla nowych władz klubu, aby Nowoczesna w parlamencie zweryfikowała ponownie swojš tożsamoœć, swoje wartoœci, z którymi szliœmy do wyborów, wartoœci, na których bazowała Nowoczesna od poczštku - powiedziała.

- Rzeczywiœcie zawiedliœmy - dodała.

Schmidt powiedziała, że w Nowoczesnej nie ma dyscypliny w kwestiach œwiatopoglšdowych. - Nasi posłowie muszš nam wytłumaczyć dlaczego tak zagłosowali. Czekamy na to, stšd dzisiejsza nasza decyzja o zawieszeniu - powiedziała.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL